1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

SK8 - złapane smartfonem #71

Lokowanie produktu

Ponad betonowe bloki, czyli Skateplaza Białystok.

22.05.2017
21:53
tookapic, samsung galaxy a5 2017, złapane smartfonem

Dzisiejsze zdjęcie powstało na bardzo ciekawym obiekcie. Skateplaza Białystok to jeden z nielicznych otwartych skateparków w Polsce. To miejsce pełne energii, gdzie żyją w symbiozie starsi i młodsi skejci, osoby jeżdżące na desce, rolkach i BMX-ach.

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Kto powiedział, że każde zdjęcie musi mieć idealną ekspozycję i idealne kolory? Czasami klimat może przeważyć nad poprawnością, co właśnie, moim skromnym zdaniem, dzieje się na dzisiejszym kadrze.

Jeśli chodzi o fotografię czarno-białą, jestem fanem kontrastowej obróbki. Suwaki kontrastu i przejrzystości z reguły przesuwam mocno w prawo. W końcu jeśli zrezygnujemy z koloru, musimy nadrobić fakturą, a tą najlepiej podbić właśnie dwoma wspomnianymi suwakami.

Dziś postanowiłem obrobić zdjęcie inaczej. Bardzo spodobała mi się przygaszona czerń i biel. Celowo zmniejszyłem zakres tonalny korzystając z histogramu, żeby uzyskać taki efekt. Zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy polubią taki styl edycji, ale wychodzę z założenia, że zdjęcie ma się podobać przede wszystkim autorowi.

Przy okazji zapraszam do dużego materiału Asi Tracewicz o fotografii mobilnej.

Asia przygotowała przekrojowy materiał o fotografii mobilnej, w których przedstawia pasjonatów tej dziedziny, a także przybliża kilka ciekawych projektów. Jeśli robisz zdjęcia smartfonem, polecam zapoznanie się z artykułem!

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze