REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Wielka awaria Orange w całej Polsce: nie działa internet mobilny lub całkowicie nie ma zasięgu

Użytkownicy z całej Polski zgłaszają problemy z działaniem sieci Orange. Problem dotknął wiele miast.

24.05.2017
17:25
Wielka awaria Orange w całej Polsce: nie działa internet mobilny lub całkowicie nie ma zasięgu
REKLAMA
REKLAMA

Najwięcej zgłoszeń jest z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Poznania, Katowic, Gdańska, Łodzi i Szczecina, ale inne miejsca na mapie serwisu Downdetector również świecą się na czerwono.

Orange nie działa - mapa awarii na stronie Downdetector.pl class="wp-image-566567"
Orange nie działa - mapa awarii na stronie Downdetector.pl

Użytkownicy zgłaszają różne problemy. Większość osób sygnalizuje awarię internetu mobilnego, ale pojawiają się pojedyncze doniesienia, że w niektórych miejscach całkowicie zniknął zasięg, a telefony komórkowe pozwalają wyłącznie na połączenia alarmowe.

Problemy zaczęły się około 15:30 – wtedy pojawiły się pierwsze zgłoszenia – i usterka sieci trwa w wielu miejscach nadal (godz. 17:25). Orange na Facebooku potwierdził awarię, ale wyłącznie problemy związane z niedziałającą transmisją danych.

Skontaktowaliśmy się z Orange Polska w tej sprawie i czekamy na więcej informacji.

Aktualizacja #1 (godz. 17:30)

Mamy komentarz Orange Polska:

(...) klienci mogą mieć przejściowe trudności w korzystaniu z internetu mobilnego w Orange. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu. Przepraszamy bardzo za te utrudnienia. Pozostałe usługi głosowe i SMS- y działają prawidłowo - komentuje dla Spider's Web Maria Piechocka, Główny Specjalista ds. Relacji z Mediami i PR.

Aktualizacja #2 (godz. 18:00)

Na stronie Downdetector kilkanaście osób zgłosiło problemy z zasięgiem, brak możliwości dzwonienia i wysłania SMS-ów oraz dostępność jedynie połączeń alarmowych. Zdecydowana większość informacji o awarii dotyczy jednak problemów z działaniem internetu mobilnego.

Kontaktowaliśmy się ponownie z Orange Polska - Maria Piechocka, potwierdziła, że awaria trwa nadal. Obiecała również niezwłocznie poinformować Czytelników Spider's Web o usunięciu problemów.

REKLAMA

Aktualizacja #3 (godz. 18:25)

Jak dowiedział się Spider's Web sytuacja się stabilizuje i sieć Orange zaczyna już funkcjonować w pełni poprawnie. W kolejnych miastach klienci mogą korzystać ponownie z transmisji danych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA