1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Oko - złapane smartfonem #53

Lokowanie produktu

Oko na klatkę schodową.

04.05.2017
20:53
Tookapic, samsung galaxy a5 2017

Ileż to już zdjęć powstało na klatkach schodowych… Nieważne czy to nowoczesne, minimalistyczne, wylane z betonu konstrukcje, czy może stare drewniane, podniszczone klatki schodowe. Schody mają w sobie coś wyjątkowo fotogenicznego.

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Na zdjęciach najbardziej lubię schody spiralne. Zawsze, kiedy jestem na takiej klatce schodowej, staram się zrobić zdjęcie, patrząc w górę lub w dół. W takich warunkach kadr tworzy się sam.

Linie budzą wieje skojarzeń - z okiem, ze ślimakiem, ze spiralą. Co więcej, rytmiczna konstrukcja bardzo dobrze wygląda na zdjęciu. Powtarzalne motywy z reguły dobrze budują fotografie.

Tego typu kadry dobrze wyglądają w czerni i bieli, która podkreśla strukturę schodów. Tym razem wybrałem jednak wariant kolorystyczny. Zwiększyłem nasycenie, żeby podbić kolor pomarańczowy, ale jednocześnie zmniejszyłem kontrast, żeby nie zaciemniać obszarów znajdujących się w cieniu. Zastosowałem też lekki efekt typu „fade” (blaknięcie), które spłaszcza zakres tonalny i nadaje efekt podobny do lekkiej mgiełki.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze