1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Okno - złapane smartfonem #65

Lokowanie produktu

Pośród zarośli, trochę błękitu.

16.05.2017
21:22
tookapic, samsung galaxy a5 2017, złapane smartfonem

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Dzisiejsze zdjęcie dnia przedstawia okno, które przykuło moją uwagę. Przyroda robi swoje, więc mieszkańcy muszą dbać o to, by pędy i zarośla nie zasłoniły im całkowicie widoku.

Kadr jest bardzo prosty, ponieważ wykorzystałem centralną kompozycję, która w tym wypadku pasowała najlepiej. Podczas wykonywania zdjęcia trzeba było zadbać o to, by smartfon był ustawiony równolegle do okna, aby nie wprowadzić żadnych pochyleń perspektywy.

Podczas obróbki podbiłem kontrast i dodałem winietę. Tak naprawdę zmian względem oryginału jest niewiele. Sprawdziłem też opcję z podbiciem ceglanego koloru, który kontrastowałby z błękitem odbitym w szybie, ale efekt wyglądał sztucznie. Zamiast tego zachowałem przygaszony, oryginalny kolor.

Przy okazji zapraszam do dużego materiału Asi Tracewicz o fotografii mobilnej.

Asia przygotowała przekrojowy materiał o fotografii mobilnej, w których przedstawia pasjonatów tej dziedziny, a także przybliża kilka ciekawych projektów. Jeśli robisz zdjęcia smartfonem, polecam zapoznanie się z artykułem!

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze