REKLAMA

Microsoft pokazał przyszłość na Build 2017 w Seattle. Teraz zrobi to samo w Warszawie

Build to jedno z najciekawszych wydarzeń w roku jeśli chodzi o konferencje branżowe. To właśnie tu jedna z największych firm w świecie IT opisuje programistom swoje plany na przyszłość. Tym razem będzie dużo łatwiej uczestniczyć w tym osobiście.

27.05.2017 08.08
Microsoft Build w Warszawie
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa została wybrana przez Microsoft jako jedno z ośmiu miast na świecie i jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej, które będzie miało okazję pełnić rolę gospodarza tegorocznej edycji Build Tour. Podczas konferencji przedstawiciele Microsoftu zaprezentują najważniejsze nowości skierowane do twórców oprogramowania.

Jeżeli spodziewacie się uzupełnienia nowości względem „głównej” edycji Builda, która w tym roku odbyła się w Seattle to… obawiam się, że nic takiego nie będzie miało miejsca. Pamiętajcie jednak o jednym. Nawet nasza seria tekstów pisanych z konferencji w Seattle nie wyczerpała wszystkich poruszanych na niej zagadnień podczas wielu sesji tematycznych poruszanych przez trzy dni pod rząd. A na tym nie koniec.

Build to bowiem też fantastyczna okazja na zdobycie wiedzy również i poza sesjami tematycznymi, a także okazja do nawiązania nowych kontaktów. Zarówno wśród programistów i firm deweloperskich, jak i obecnych tam przedstawicieli samego Microsoftu. Po raz pierwszy odbędzie się również całodniowy hackathon.

przyszłość Windows Build 2017 class="wp-image-564611"

Czego można się na pewno spodziewać na Build Tour 2017 w Warszawie?

Widzieliśmy już wstępny harmonogram i wiemy, że na sesjach pojawią się, między innymi, takie zagadnienia, jak:

  • Wykorzystanie funkcji Windows 10 w tradycyjnych aplikacjach Win32;
  • Tworzenie cross-platformowych aplikacji z wykorzystaniem technologii web, .NET i Xamarin;
  • Informacje na temat tworzenia aplikacji bez-serwerowych z wykorzystaniem chmury Microsoft Azure;
  • Nowości związane z Universal Windows Platform i Sklepem Windows;
  • Wskazówki jak opakować istniejące aplikacje w kontenery i uruchomić je w Microsoft Azure;
  • Nowości ze świata sztucznej inteligencji i botów.

Atrakcją będą również dostępne na konferencji do zabawy gogle obsługujące Windows Mixed Reality, zarówno Microsoft HoloLens, jak i urządzenia firm trzecich.

Acer Windows Mixed Reality Developer Edition class="wp-image-548660"
Acer Windows Mixed Reality Developer Edition

Do Stanów Zjednoczonych na Build jeżdżę prawie że co rok, zarówno z uwagi na wielkie prywatne zainteresowanie tym wydarzeniem, jak i na specjalizację zawodową. Ale i w Warszawie się pojawię, już nie dla zdobytej w Seattle wiedzy, ale właśnie na kuluary. Bo z tych na Buildzie macie szansę wynieść do swojej pracy nad oprogramowaniem równie wiele, co z samych sesji i wystąpień.

REKLAMA

Tym z was, których przekonałem, mówię „do zobaczenia” i kieruję na link rejestracyjny. Resztę zapewniam, że będziemy relacjonować to wydarzenie.

Konferencja organizowana w ramach Build Tour 2017 odbędzie się dniach 19 – 20 czerwca, w warszawskiej Hali Miejskich Zakładów Autobusowych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA