REKLAMA

Musisz wyjść z domu, a czekasz na kuriera? Ten sklep ma pomysł, jak zaradzić takiej sytuacji

Nie możesz czekać na kuriera, bo musisz wyjść załatwić sprawy na mieście? Niebawem to może przestać być problemem i przesyłka i tak dotrze do ciebie tego samego dnia. Przynajmniej jeśli zamówisz coś z Zalando.

17.05.2017 14.55
Musisz wyjść z domu, a czekasz na kuriera? Zalando ma pomysł, jak to rozwiązać
REKLAMA
REKLAMA

Zalando, internetowy dostawca odzieży, funkcjonujący w kilkunastu krajach na świecie, chce zmienić swoje podejście do klienta, który nie ma czasu czekać na kuriera. A trzeba przyznać, że to często rzeczywiście problem, nawet jeśli ktoś, tak jak ja, pracuje w domu. Wiele razy zdarzyło mi się, że czekałam na paczkę zdenerwowana, musząc za chwilę wyjść z domu, a kurier się spóźniał.

Osoby odpowiedzialne za Zalando zauważyły w statystykach strony, że ich użytkownicy przeglądają ją głównie mobilnie. I tych jest aż 3/4, biorąc pod uwagę wszystkich odwiedzających.

Sklep testuje właśnie nową usługę w trzech miastach Belgii: Brukseli, Antwerpii i Gandawie. Nowy sposób dostarczenia przesyłki ma pozwolić na dostarczenie jej klientowi w każdym miejscu i sytuacji... Usługa działać ma bowiem, wykorzystując geolokalizację w smartfonie. Chodzi po prostu o to, by klient, który musiał wyjść z domu do sklepu czy spotkać się z kimś w restauracji, mógł jak najszybciej cieszyć się zamówionym produktem. Użytkownik może zmienić miejsce dostawy na dowolnie wybrane - z kurierem może spotkać się na przykład w parku, kiedy będzie na spacerze z psem. Usługa w fazie testów jest bezpłatna dla klientów Zalando.

Jej odbiór w Brukseli zadecyduje, czy wejdzie na inne rynki. Na razie testy cały czas trwają.

Nowy sposób dostawy wdrażany jest za pomocą start-upu Parcify. Klienci chcący skorzystać z tej usługi, nie wpisują w pole adresowe swojego adresu domowego, a "adres Parcify". W ten sposób, będą mogli zaplanować dostawę w miejsce, które będzie dla nich najdogodniejsze, po tym jak dostaną informację od sklepu o możliwości wybrania adresu dostawy. Ten będzie aktualizowany na podstawie geolokalizacji. Produkt może być dostarczony siedem dni w tygodniu w godzinach od 7 rano aż do północy.

Przyznam, że ta usługa brzmi ciekawie. Ale niestety nie jest do końca praktyczna.

REKLAMA

Zalando ma darmową wysyłkę, a także zwrot towarów. Wielu moich znajomych zamawia ze sklepu np. kilka plecaków czy kilka par butów, żeby na żywo sprawdzić jak dane produkty się prezentują, a potem zwrócić te, których jednak nie chcą. Gdybym była w parku z psem albo w kawiarni z koleżanką, nie chciałabym, aby zjawił się kurier z dziesięcioma paczkami, które sama miałabym dźwigać do domu. Oczywiście, usługa jest opcjonalna i to dobrze, że taka alternatywa powstaje. Jeżeli zależy nam na czasie i szybkim otrzymaniu przesyłki, to jest to rozwiązanie idealne.

Nawet biorąc pod uwagę dźwiganie paczek.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA