REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

15 rzeczy, które musisz wiedzieć o nowym HTC U11

Zobacz: HTC U11 – pierwsze wrażenia prosto z Tajwanu

16.05.2017
8:59
15 rzeczy, które musisz wiedzieć o nowym HTC U11
REKLAMA

Nowy HTC U11 jest przepiękny i napakowany nowościami. Można go kontrolować ściskając krawędź, a także wydając polecenia głosowe kilku asystentom. Czy U11 pozwoli Tajwańczykom powrócić do czołówki rynku?

REKLAMA

1. Czym jest Edge Sense?

W obudowie HTC U11 znajdują się mikrofony wychwytujące ultradźwięki towarzyszące ściskaniu telefonu. Ich czułość można dopasowywać do osobistych preferencji zależnie od tego czy jesteście filigranową blondynką, czy strongmanem.

Do ściskania można przypisać różne akcje. Kiedy telefon jest zablokowany można w ten sposób np. odblokować kamerę, a kiedy jest odblokowany włączyć dowolną aplikację.

 

 

Telefon rozróżnia krótkie i długie ściśnięcie, a ich zastosowanie można dowolnie przypisywać w każdej aplikacji. Wyobrażam sobie przykładowo, że w YouTube krótkie ściśnięcie zapauzuje wideo, a długie włączy wyszukiwarkę.

Ściskanie będzie więc kontekstowe, czyli zależne od tego, co akurat dzieje się na ekranie.

 

2. HTC U11 ma 4 mikrofony

HTC U11 to pierwszy telefon z czterema mikrofonami, które przez cały czas będą nasłuchiwać tego, co mówimy do telefonu i jakie wydajemy mu polecenia. Producent chwali się, że zastosowanie tylu sensorów podnosi o połowę jakość dostarczanego dźwięku.

Otwór na jeden z mikrofonów możecie dostrzec na tylnej obudowie.

 

3. HTC U11 będzie korzystał z kilku asystentów

Telefon skorzysta nie z jednego, a z co najmniej dwóch asystentów głosowych: Google Assistant i Amazon Echo. Dzięki temu zadania można zlecać temu programowi, który lepiej sobie z nim poradzi. W jednym kraju lepszy może być Amazon, a w innym Google.

HTC udostępni także własnego wirtualnego asystenta – HTC Sense Companion. Ma on dostarczać kontekstowe informacje, których nie jest w stanie przekazać asystent Google.

 

 

HTC Sense Companion ma pomagać w przemieszczaniu się po mieście, monitorowaniu aktywności fizycznej, sugerowaniu miejsc do spędzenia czasu czy optymalizacji efektywności pracy telefonu. Wkrótce jego funkcjonalność zostanie wzbogacona o „inteligentne alarmy”, tygodniowe prognozy pogody i rekomendacje restauracji.

 

 

4. HTC U11 pojawi się w pięciu wersjach kolorystycznych

Najważniejsza będzie ta jasno-niebieska (amazing silver). Będzie ona wykorzystywana podczas komunikacji marketingowej z okazji 20-lecia tajwańskiej firmy.

Projektując telefon HTC chciało odzwierciedlić plastyczność wody, co świetnie widać odbijając promienie słoneczne od plecków urządzenia. Przykładowo: biały model może zmieniać kolor od purpurowego po jasny niebieski.

 

5. Tajwańczycy zrobili wodoodporny telefon

Norma IP 67 oznacza ochronę przed wnikaniem pyłu i krótkotrwałych zanurzeniem telefonu.

 

6. Ekran 5,5 cala QHD

Ma proporcje 16:9, więc idealnie pasuje do oglądania filmów. Przed porysowaniem chroni go warstwa Gorilla Glass 5.

Po bokach wyświetlacz zagina się w stronę metalowego paska obiegającego obudowę, co producenci ochrzcili mianem szkła 3D. Wygląda przepięknie i sprawia, że smartfon wygodnie trzyma się w dłoni.

 

7. Świetny dźwięk i z przodu i z tyłu

HTC zawsze słynęło z doskonałego dźwięku. Tym razem dzięki systemowi BoomSound dźwięk rezonować ma cały smartfon. Rzeczywiście – niezależnie od tego czy trzymamy telefon frontem czy tyłem, to cały czas gra on z prawie tą samą głośnością.

W istocie HTC U11 wyposażony jest w dwa głośniki stereo – z przodu i z dołu urządzenia.

 

8. Brak złącza mini jack

Wzorem konkurentów HTC także zdecydowało się na usunięcie gniazda słuchawkowego. Na szczęście w pudełku znajdziemy przejściówkę, która ma bez problemów działać także z innymi modelami smartfonów.

 

9. Główny aparat zrobi zdjęcia w 12 MPix (optyka f/1.7)

Wykorzystano tu technologię UltraPixel po raz pierwszy wprowadzoną przy okazji  HTC M7. Tamten model nie odniósł jednak sukcesu, bo mógł wykonywać zdjęcia w rozdzielczości jedynie 4 Mpix, co słabo sprzedawało się z marketingowego punktu widzenia.

Teraz skorzystamy z optycznej stabilizacji obrazu, a także domyślnie włączonego trybu HDR.

 

HTC chwali się, że udało się im osiągnąć superszybki autofocus, co pozwoli na wykonanie ostrych zdjęć już w momencie przyciśnięcia przycisku.

Niestety ze względu na obowiązujące jeszcze ograniczenia producenta nie mogę pokazać wam zdjęć wykonanych telefonem.

 

 

10. Przedni aparat zrobi selfie w rozdzielczości 16 MPix

Z przodu HTC U11 dysponował będzie aparatem 16 MP (f/2.0) – także z technologią UltraPixel. Kąt widzenia ma wynosić aż 150 st.

 

11. Na pokładzie najnowszy Qualcomm Snapdragon 835

Wspierać go będzie 4 GB RAM.

Jeśli zabraknie pamięci wewnętrznej (64 GB) będzie można ją rozszerzyć kartami pamięci do 2 TB.

 

12. Akumulator ma pojemność 3000 mAh

Wspiera również Qualcomm Quick Charge 3.0 (ładowarka w pudełku).

 

13. Zawartość pudełka

Znajdziemy w nim: telefon, plastikową obudowę, słuchawki na USB C, przejściówkę do mini jacka, ładowarkę i kabel USB C, chusteczkę do przecierania ekranu i igiełkę do otwierania slotu na karty SIM (na wolnym rynku będzie można kupić wersję Dual-SIM).

 

14. Słuchawki z aktywną redukcją dźwięku

Po włożeniu ich do uszu przez moment zadziałają podobnie jak nietoperz, tzn. wyślą w kierunku błony bębenkowej sygnał niesłyszalny dla naszego ucha i zbadają reakcję.

Są w stanie to zrobić dzięki mikrofonom nasłuchującym tego, co dzieje się w otoczeniu. Dlatego słuchawki nieco inaczej zabrzmią w samolocie czy na łonie natury.

 

REKLAMA

15. Dostępność w Polsce

Telefon za kilka godzin (ok. polskiego południa ma trafić do otwartej sprzedaży). Będzie również dostępny u wszystkich operatorów. Pierwsi, którzy zamówią go w przedsprzedaży mogą również liczyć na limitowane zestawy Under Armor w prezencie.

Cena: 3249 zł.

 

Zobacz: Mamy HTC U11 – pierwsze wrażenia na żywo i odpowiedzi na wasze pytania

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA