REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Gwint już za tydzień będzie dostępny dla wszystkich. Ruszają otwarte betatesty

CD Projekt RED już za tydzień zaprosi graczy z całego świata do testowania ich nowej gry. Gwint przechodzi w etap publicznej wersji beta, a od teraz każdy chętny będzie mógł grać w karty na wybranej przez siebie platformie.

19.05.2017
18:06
Gwint Gwent Otwarte Betatesty
REKLAMA
REKLAMA

Gwint zadebiutował jako minigra zwieńczeniu trylogii o przygodach Geralta z Rivii. Wiedźmin 3: Dziki Gon pozwalał graczom na relaksowanie się pomiędzy zabijaniem potworów i uwodzeniem czarodziejek grą w karty z bohaterami niezależnymi.

Gracze pokochali minigrę Gwint, a CD Projekt postanowił to wykorzystać.

CD Projekt RED pracuje właśnie nad samodzielną edycją swojej karcianki. Od zeszłego roku prowadzone są zamknięte betatesty, a wybrani gracze mogą instalować wersję próbną gry na komputerach i konsolach. Do tej pory, by przetestować samodzielną wersję Gwinta w praktyce, trzeba było postarać się o zaproszenie.

Polskie studio postanowiło jednak sprawdzić, jak ich produkcja spodoba się szerszej publiczności. Od przyszłego tygodniu zaproszenie nie będzie wymagane. Wszyscy chętni będą mogli zmierzyć się ze znajomymi podczas karcianych pojedynków i to niezależnie od tego, na jakiej platformie mają zamiar grać.

Otwarte betatesty gry Gwint na PC, PS4 i X1 ruszają już 24 maja.

Twórcy zapowiedzieli nie tylko start publicznej wersji beta, ale również kilka nowości. Wśród nich znalazły się zupełnie nowe Wyzwania. Ich funkcją będzie przede wszystkim zapoznanie graczy z mechaniką rozgrywki, a zachętą by je wykonać nagrody w postaci nowych kart, w tym. np. liderów jednej z frakcji.

gwint otwarta beta start class="wp-image-565616"

Wzmocnione zostały też karty startowe dla poszczególnych frakcji, które może wybrać gracz. Od teraz w każdej z nich pojawią się 4 złote i 6 srebrnych kart, co pozwoli na nieco bardziej urozmaiconą rozgrywkę. Nie zabraknie też oczywiście 20 zupełnie nowych kart, a wraz z nimi animacji dla każdej karty.

Jeśli chodzi o mechanikę przebiegu starć, to jedną ze zmian jest umożliwienie zagrania kartą lidera frakcji. Pojawiły się też nowe umiejętności, tak jak Reorganizacja Królestw Północy - daje to jednostkom pancerz zmniejszający obrażenia. Zmieniono też sposób działania kart pogody, które od teraz zabierają jednostkom punkty siły co turę.

Na koniec zaś najlepsza wiadomość jak do tej pory - Gwint na PlayStation 4 będzie obsługiwał cross-play!

Gracze, którzy korzystają z konsol do gier, zwykle nie mogą bawić się wspólnie z osobami decydującymi się na rozgrywkę na platformie PC. W przypadku nowej gry CD Projekt RED tego ograniczenia nie będzie. Przyznam, że się tego nie spodziewałem.

REKLAMA

Rozgrywka multiplatformowa będzie możliwa nie tylko pomiędzy posiadaczami konsol Xbox i komputerów PC, ale też pomiędzy graczami pecetowymi, a użytkownikami PlayStation 4. Nie wiadomo jednak, czy crossplay pomiędzy X1 i PS4 będzie dostępny.

Daje mi to nadzieję, że karcianka na motywach uniwersum Wiedźmina zawita w przyszłości również na smartfony i tablety, a rozgrywka multiplatformowa nie będzie problemem. Jak na razie jednak mobilny Gwint to tylko marzenie...

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA