REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Wyszukiwarka Google właśnie stała się jeszcze potężniejsza. Teraz wyszuka… imprezy

Na swoim blogu firma Google zapowiedziała nowe funkcje w wyszukiwarce. To wiadomość z gatunku dobrych i złych. Dobra dla użytkowników, ale potencjalnie zła dla twórców niektórych aplikacji mobilnych.

10.05.2017
21:25
google wyniki
REKLAMA
REKLAMA

Google co jakiś czas dodaje do Androida lub wyszukiwarki Google nowe funkcje, które z racji popularności obu produktów bardzo szybko trafiają do milionów użytkowników. Niektóre funkcje są bardzo przydatne, ale stwarzają też zagrożenie i olbrzymią konkurencję dla serwisów internetowych oraz aplikacji firm trzecich.

Zapowiedziana właśnie wyszukiwarka imprez i wydarzeń w naszej okolicy, zintegrowana z wyszukiwarką Google sprawia, że wielu użytkowników może przestać korzystać z dotychczas odwiedzanych stron i porzucić aplikacje, które funkcjonalnością dublują się z najpotężniejszą wyszukiwarką internetową na świecie.

No bo po co aplikacja mobilna lub wybrana witryna, skoro wystarczy wpisać w Google hasło “jazzowe koncerty w Katowicach” lub “wydarzenia artystyczne w ten weekend”, aby otrzymać satysfakcjonujące wyniki? Zapytania możemy precyzować, bo Google rozumie, co oznaczają wpisane słowa i wyrażenia, takie jak “dzisiaj”, “jutro” lub “za tydzień”. Możemy też zapytać bezpośrednio o “wydarzenia blisko mnie”, a wyszukiwarka dzięki dostępowi do informacji o lokalizacji poda dokładną i poprawną listę imprez, które możemy odwiedzić.

Na razie nowa funkcja działa wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, ale z czasem powinna pojawić się w kolejnych krajach, w tym również w Polsce.

REKLAMA
 class="wp-image-563565"

Jako użytkownik wyszukiwarki Google oraz systemu Android cieszę się z zapowiedzianych zmian. Nie chciałbym być jednak w skórze twórców aplikacji, którym Google jednym ruchem może odebrać użytkowników. Dzisiaj są to programy służące do szukania imprez w okolicy, wcześniej były to klawiatury ekranowe, aplikacje do rozpoznawania muzyki, programy pogodowe, notatniki, listy zadań, miejsca na hosting plików, a w szczególności zdjęć i wiele innych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA