Tech  / Artykuł

Gearbest - ogromny chiński sklep z elektroniką - przygotował promocję specjalnie dla Polaków

141 interakcji
dołącz do dyskusji

Gearbest przygotował promocję, w której mogą brać udział wyłącznie Polacy! Na specjalnie przygotowanej stronie z kuponami znajduje się wiele interesujących produktów, których kupno warto rozważyć.

Gearbest to jeden z największych i najbardziej renomowanych chińskich sklepów z elektroniką. Sam wielokrotnie zamawiałem stamtąd wiele towarów i nigdy nie miałem jakichkolwiek problemów z realizacją zakupów. Towar docierał do mnie stosunkowo szybko i nigdy nie był źle skompletowany lub uszkodzony. Jeżeli chcecie rozpocząć swoją przygodę z chińskimi zakupami, warto zrobić to właśnie w tym sklepie.

Co warto wiedzieć o chińskich zakupach?

Gearbest słynie z różnego rodzaju akcji promocyjnych. Jedna z nich zaczęła się dzisiaj i jest przeznaczona wyłącznie dla Polaków. Na stronie w języku polskim można znaleźć wiele interesujących produktów, z których część ma bardzo niskie ceny. Pamiętajcie jednak, by nie wierzyć na słowo w skalę promocji zaprezentowaną na stronie. Chińczycy mają to do siebie, że po rozpoczęciu promocji nie tylko obniżają faktyczny koszt towaru, ale też sztucznie zawyżają cenę, w której był dostępny wcześniej. Robią to po to, by stworzyć iluzję ogromnej promocji i tym samym skuteczniej przekonać klientów do zakupów.

Dlatego zanim zdecydujecie się na zakupy, sprawdźcie, czy na pewno obniżka ceny interesujących sprzętów na pewno jest na tyle duża, by pospieszyć się z zakupem. Pamiętajcie, że w przypadku przedmiotów droższych niż 20 dol. możecie też liczyć na doliczenie podatku VAT w wysokości 23 proc. wartości zamówienia.

Dodatkowo niektóre urzędy celne (np. ten w Przemyślu) nie przepuszczają niektórych towarów (np. smartfonów) bez certyfikatu CE i odsyłają je do Chin. Nabywca w takiej sytuacji po długim czasie oczekiwania otrzymuje zwrot pieniędzy. Jak widać, zakupy w chińskich sklepach stały się bardziej uciążliwe niż do tej pory, ale mimo to nadal bardzo często są opłacalne.

Co warto kupić w promocji Gearbest?

Oto kilka naszych propozycji:

  • Smartfon Xiaomi Mi5 64 GB za 225 dol. - Bardzo dobry telefon ze średniej półki. Jego obudowa nie jest najmocniejsza, a aparat mógłby być lepszy, jednak cechuje się bardzo dobrą wydajnością. Jest to zasługa zeszłorocznych topowych podzespołów, takich jak procesor Qualcomm Snapdragon 820.
  • Smartfon Xiaomi Redmi 4A za 99 dol. - Bardzo tani telefon, który jest jednym z najlepszych urządzeń z niskiej półki cenowej. Dobra jakość wykonania, rozsądna wydajność oraz stosunkowo mocny akumulator to jego główne wyróżniki.
  • Opaskę sportową Xiaomi Mi Band 1s za 8,99 dol. - Podstawowa opaska sportowa, która doskonale radzi sobie z mierzeniem liczby kroków oraz długości snu. Cechuje się minimalistycznym wyglądem oraz czasem pracy bez ładowania znacznie dłuższym niż miesiąc. Opaska w wersji 1s ma pulsometr, który niestety nie działa zbyt dokładnie.
  • Opaskę sportową Xiaomi Mi Band 2 za 18,99 dol. - Ulepszona wersja wyżej opisanej opaski. Jest wyposażona w ekran OLED, dzięki któremu może pełnić funkcję zegarka. Dodatkowo ma wszystkie funkcje znane z poprzednich opasek Xiaomi Mi Band.
  • Słuchawki KZ ZST HiFi Bass za 8,99 dol. - Będę szczery: nie miałem okazji testować tych słuchawek, ale słyszałem na ich temat naprawdę wiele dobrego. Podobno w swojej półce cenowej charakteryzują się bardzo dobrą jakością dźwięku. Poniżej 50 zł może być trudno znaleźć cokolwiek lepszego.
przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst