REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Zwiastun Far Cry 5 wylądował! Co-op, edytor lokacji i więcej - rozkładamy materiał na czynniki pierwsze

Do sieci właśnie trafił pierwszy zwiastun promujący Far Cry 5. Chociaż gra pojawi się na rynku dopiero w 2018 roku, już teraz możemy dowiedzieć się o niej naprawdę ciekawych rzeczy.

26.05.2017
16:44
Zwiastun Far Cry 5 wylądował! Co-op, edytor lokacji i więcej
REKLAMA
REKLAMA

Postanowiliśmy rozbić dla was powyższy zwiastun na części pierwsze. Przyjrzeliśmy się otwartemu światowi, do którego trafi gracz. Podejrzeliśmy, z kim staniemy w szranki. Dotarliśmy ponadto do informacji mówiących o zupełnie nowych trybach i mechanikach, ale o tym za chwilę.

Zacznijmy od sprawy fundamentalnej - zwiastun został nakręcony na silniku gry.

Nie oznacza to jeszcze, że przedstawia elementy faktycznej rozgrywki. Zazwyczaj materiały „in-engine” są nieco bardziej okazałe od materiałów „in-game”. Ubisoft dostał jednak nauczkę przy Watch Dogs oraz The Division i wątpię, aby trailer był przesadnie podkolorowany.

Co najbardziej szokujące, akcja Far Cry 5 tym razem nie została osadzona w dzikim, egzotycznym zakątku świata.

Tym razem Ubisoft zabiera nas do Stanów Zjednoczonych. Chociaż Hope County to fikcyjne miejsce, tak już Montana do której trafia gracz jest jak najbardziej prawdziwym stanem USA.

Montana to piękny, surowy teren, którego 60 proc. stanowi preria Wielkich Równin.

Region jest również znany z malowniczych gór, a także parku Yellowstone. Chociaż stan uchodzi za czwarty co do wielkości w USA, tak suma jego mieszkańców jest relatywnie niska. Część miasteczek i wiosek jest względnie odcięta od globalnej wioski, co zwróciło uwagę twórców z Ubisoftu.

W fikcyjnym Hope County do władzy dochodzi religijna sekta.

Radykalny przywódca pozyskuje zwolenników, którzy podporządkowują sobie lokalną społeczność oraz rozprawiają się z przeciwnikami w imię wiary. Krzyżowcy są do tego nieźle uzbrojeni, tworząc coś na kształt lokalnej milicji. To właśnie w szranki z tymi siłami stanie gracz.

W swojej walce o wyswobodzenie Hope County nie zostaniecie jednak sami.

Ubisoft obiecuje, że grę będzie można przejść w trybie sieciowej kooperacji ze znajomym, jak to miało miejsce w Far Cry 4. To doskonała wiadomość. Wspólne zdobywanie posterunków, wykonywanie misji oraz eksploracja - czego chcieć więcej.

Wzorem poprzednich odsłon, do naszej dyspozycji zostanie oddany otwarty świat, po którym będziemy się swobodnie poruszać.

Również przy wykorzystaniu pojazdów, a także powietrznych maszyn. Niestety, najprawdopodobniej jazda na niedźwiedziu Grizzly, którego największa populacja jest właśnie w stanie Montana, nie będzie możliwa. Przed wielką bestią na pewno będziemy za to uciekać.

Czas na niespodzianki - w Far Cry 5 sami stworzymy własnego bohatera, korzystając z rozbudowanego edytora.

Cieszy mnie taka możliwość, ale mam nadzieję, że nie ucierpi na tym narracja. Ta w Far Cry 3 była doskonała. Co jeszcze ciekawsze, w grze pojawi się również edytor poziomów! Niestety, na ten moment nie wiadomo o nim nic więcej.

REKLAMA

Far Cry 5 zadebiutuje 27 lutego 2018 roku. Gra będzie dostępna na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz komputerach osobistych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA