REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Motoryzacja

Wielki powrót serii 8! BMW zaprezentowało koncept swojego luksusowego coupe

Jak na razie BMW pokazało nam tylko koncept nowej serii 8. Bawarczycy zaznaczają przy tym, że zanim model ten trafi w przyszłym roku do produkcji, kilka rzeczy ulegnie w nim zmianie.

26.05.2017
15:38
bmw seria 8
REKLAMA
REKLAMA

Oficjalna prezentacja nowej Serii 8 odbyła się podczas Konkursu Samochodowej Elegancji. Impreza ta od lat objęta jest patronatem BMW i odbywa się we włoskiej,  pięknej i wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO willi, w Tivoli niedaleko Rzymu. Ciężko wyobrazić sobie lepszą scenerię, żeby zaprezentować luksusową, sportową coupe.

Nowe BMW Serii 8 na razie bez danych technicznych.

Jedyne, co możemy jak na razie podziwiać to sama sylwetka nowej serii 8. Prezentując model koncepcyjny, BMW zdecydowało się na nie ujawnianie żadnych danych technicznych dotyczących ich najnowszej wyścigówki.

Na powyższym filmie możemy jednie zobaczyć kilkusekundowe ujęcia wnętrza, które sugerują, że nowe coupe od BMW nie będzie przebudowaną serią 7. Pojawi się sporo nowych elementów. Zresztą, spójrzcie na ten render:

bmw seria 8 class="wp-image-567102"

Wygląd zewnętrzny? Bezbłędny.

bmw seria 8 class="wp-image-567100"

Natomiast jeśli chodzi o samą bryłę, to ciężko skrytykować nową serię 8. Na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z luksusowym i sportowym BMW. Charakterystyczne elementy dla tej marki, takie jak dwuczęściowy grill zostały tutaj należycie wyeksponowane. Sama sylwetka sprawia wrażenie agresywnej i, no cóż, szybkiej. Strach pomyśleć o tym, ile będzie kosztować.

BMW Seria 8: powrót po 16 latach.

Pierwszy model z serii 8 został zaprezentowany w 1989 r. we Frankfurcie. Ostatnia ósemka zjechała z linii produkcyjnej 19 maja 1999 r. Jak na tamte czasy sportowe coupe od BMW było bardzo nowatorskie.

W standardowym wyposażeniu samochodu dostępne były takie systemy jak ABS, elektryczne szyby, automatyczna klimatyzacja, elektrycznie regulowane fotele, lusterka i wspomaganie Servotronic (zapewniające skrętną, tylną oś). Nie zapominajmy też o wysuwanych światłach z przodu. Dzisiaj ten numer by już nie przeszedł.

Poprzednia ósemka oferowana była z silnikami V8 (od 3l do 4,4l pojemności) i V12 (od 5l do 5,6l pojemności). Najmocniejszą, zaprezentowaną przez BMW wersją był wyczynowy prototyp BMW M8 z 6-litowym silnikiem V12 o mocy 550 KM. Auto jednak nigdy nie trafiło do seryjnej produkcji, ponieważ okazało się zbyt drogie w produkcji. Jedyny istniejący egzemplarz M8 można zobaczyć w muzeum BMW, w Monachium.

Najbardziej ciekawy jestem, co znajdziemy pod maską nowej ósemki.

bmw seria 8 class="wp-image-567101"

Czy BMW zamierza kontynuować tradycję i oferować swoje nowe coupe w wersjach z silnikami V8 i V12? A może znajdzie się też miejsce dla ich kultowej, rzędowej szóstki? Wersja hybrydowa też byłaby niezłym pomysłem.

REKLAMA
bmw seria 8 class="wp-image-567103"

Bezpośrednią konkurencją nowej serii 8 będą Mercedes S-Class Coupe i Lexus LC coupe. Jestem bardzo ciekawy, jak nowy sportowy model BMW poradzi sobie z tą konkurencją.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA