REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Już dziś możesz pobrać wersję beta Android O! Oto najciekawsze nowości

Nadchodzący wielkimi krokami system Android O wprowadzi wiele nowości. Oto najciekawsze z nich.

17.05.2017
21:08
Aktualizacja Androida będzie możliwa nawet, jeżeli pamięć smartfona okaże się niemal w pełni zapchana. Nad rozwiązaniem tym pracuje już Google. Funkcję tę wspiera Android 8.1 Oreo.
REKLAMA
REKLAMA

Po pierwsze, Google chce skupić się na zapewnieniu sprawnego działania smartfona przez długi czas. Obecnie zdarza się, że po jakimś czasie telefon zwalnia. Smartfony z Androidem O mają sprawić, że sprzęt będzie sprawnie działał przez wiele miesięcy lub nawet lat.

 class="wp-image-565096"

Nowe rozwiązania mają także poprawić bezpieczeństwo Androida, obniżyć jego podatność na wirusy oraz sprawić, że akumulator będzie wolniej się zużywał. Krótko mówiąc, nowy Android sprawi, że nasze smartfony oraz inne urządzenia mobilne będą działać lepiej niż do tej pory.

Jakie nowe funkcje pojawią się w Android O?

System Google doczeka się w końcu trybu Picture-In-Picture. Dzięki temu podczas wykonywania innych czynności będzie można uruchomić okienko z filmem i go oglądać. Początkowo usługę tę będzie obsługiwać tylko YouTube oraz Google Duo, ale należy się spodziewać, że po pewnym czasie z rozwiązania tego będą mogły korzystać też programy firm trzecich, takie jak Netflix.

 class="wp-image-565100"

Kolejna ciekawa nowość to Notification Dots. Do tej pory powiadomienia aplikacji pojawiały się w belce. Teraz wyświetlają się w postaci kropki znajdującej się na ikonie. Dzięki temu nie musimy rozwijać żadnej belki, by zobaczyć, że w danym programie czekają na nas nowe wiadomości.

 class="wp-image-565102"

Bardzo przydatna funkcja pojawi się też w Gmailu. Jeżeli spróbujecie zaznaczyć jedno słowo, Google rozpozna, że jest ono częścią większej całości i pozwoli zaznaczyć całą nazwę, wyrażenie lub adres.

Z czasem, do kolejnych wersji Android O będzie trafiać znacznie więcej nowości. By z nich korzystać, warto zainstalować wczesną wersję beta systemu Android O na swoim smartfonie i regularnie ją aktualizować

Wypróbuj Android O już dziś!

REKLAMA

Posiadacze sprzętów takich jak Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus Player, Pixel C, Pixel oraz Pixel XL mogą już teraz zainstalować wczesną wersję systemu Android O. By ją zainstalować, należy zarejestrować się na tej stronie internetowej i poczekać na udostępnienie aktualizacji na kompatybilny sprzęt.

Ostrzegam jednak, że od czasu rejestracji do udostępnienia aktualizacji mogą minąć nawet 24 godziny. Opóźnienie to wynika z tego, że w najbliższym czasie wielu entuzjastów może być zainteresowanych pobraniem Androida.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA