Następna stacja - złapane smartfonem #40

Lokowanie produktu

Jedząc kanapkę strasznie mlaszcze chłopak / a to dopiero Plac Wilsona / chyba zaraz skonam.

21.04.2017 18.45
Tookapic, Samsung Galaxy A5 2017, Złapane smartfonem

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Dzisiejsza fotografia powstała na mojej ulubionej stacji metra. Plac Wilsona wyróżnia się pod kątem architektury, dzięki czemu można tam złapać kilka ciekawych kadrów.

Tym razem zdecydowałem się na symetryczne ujęcie, które w istocie można uznać za typowe dla tego miejsca. W kadrach architektonicznych wykonanych na szerokim kącie - który oczywiście jest jedyną możliwością w fotografii mobilnej - nawet niewielkie odchylenie od pionu od razu jest mocno zauważalne.

Dlatego warto poświęcić chwilę na dopieszczenie kadru: zrobić pół kroku w bok, by stworzyć idealną symetrię, wyrównać smartfona w pionie, wstrzymać oddech przy wciśnięciu przycisku migawki. To naprawdę nic trudnego, dlatego dziwię się, że tak wiele osób nie przykłada uwagi do takich detali.

Jeśli chodzi o edycję, przeprowadziłem ją w Photoshopie, gdzie nałożyłem efekt rozmycia soczewkowego, który spodobał mi się w tym ujęciu. Podobny efekt można uzyskać korzystając z rozmycia w Instagramie, natomiast Instagram wycina ze zdjęć dane EXIF, co jest sporym problemem w przypadku projektu prowadzonego na Tookapic. Serwis nie otrzymuje informacji, kiedy zostało zrobione zdjęcie, ani żadnych informacji o aparacie i ekspozycji.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze