XXX - złapane smartfonem #23

Lokowanie produktu

Dziś trochę architektury wnętrz. A konkretnie, wnętrza galerii, lub - jeśli ktoś woli - pasażu handlowego.

05.04.2017 18.45
zlapane smartfonem, tookapic, samsung galaxy a5 2017

Dzisiejsze zdjęcie powstało w galerii handlowej. Takie miejsca z reguły mogą zaoferować ciekawą architekturą, która dobrze wygląda na zdjęciach.

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Dzisiaj motyw pojawił się sam, podczas szybkiego obiadu w mieście. Jeśli chodzi o kadr, zadbałem tylko o to, by był on jak najbardziej symetryczny, a do tego by nie przechylał się na boki. Smartfony mają duże ekrany, więc uzyskanie symetrii jest stosunkowo proste. Czasami na małych ekranach aparatów bywa to bardziej wymagające.

Poczekałem moment, aż na schodach pojawi się jakaś postać, która wniosłaby dodatkową wartość do kadru. Sylwetka człowieka w zdjęciach architektury niemal zawsze jest dobrym pomysłem, ponieważ wprowadza widoczną skalę. Im większa dysproporcja między budowlą a człowiekiem, tym ciekawszy efekt można uzyskać.

Jeśli chodzi o obróbkę, tym razem postanowiłem zaszaleć. Zacząłem od aplikacji VSCO, w której na zdjęcie nałożyłem filtr o nazwie A5. Niestety dół zdjęcia był w mocnym cieniu, co nie do końca mi się podobało. Sytuację naprawiłem w desktopowym Lightroomie. Skorzystałem z maski gradientowej nałożonej od dołu kadru.

Dodatkowo podbiłem kontrast i nasycenie. Po tych zabiegach fotografia nabrała charakteru. Dominującą biel zaczęły przełamywać dwa przeciwstawne kolory: ciepły pomarańczowy i chłodny niebieski. Takie przeciwieństwa dobrze sprawdzają się na zdjęciach.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze