Światła, kamera, akcja! - złapane smartfonem #22

Lokowanie produktu

Dzisiejsze zdjęcie powstało na planie drugiego sezonu serialu Belfer.

04.04.2017 18.33
Tookapic, Samsung Galaxy A5 2017

Dzisiejszego dnia miałem okazję odwiedzić plan serialu Belfer. W Zamku Ujazdowskim ruszył dziś plan zdjęciowy drugiego sezonu tej polskiej produkcji. Z tej okazji realizowałem razem z Asią Tracewicz materiał wideo, który już niebawem zobaczycie na Spider’s Web Rozrywka.

Przy okazji zrobiłem kilka zdjęć przy pomocy Samsunga Galaxy A5 2017.

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Plan filmowy to ogrom sprzętu, ludzi i różnych sytuacji. W tym pozornym chaosie kryje się jednak logika i bardzo duża powtarzalność, zwłaszcza podczas dubli scen. Każdy ruch kamery, jak i ruch przed kamerą, to precyzyjnie wyreżyserowany układ.

Będąc gościem planu, trzeba uważać, by z jednej strony nie przeszkadzać filmowcom, a z drugiej, by zrealizować własny materiał, po który się przyjechało. W moim przypadku było to głównie wideo, a także okazjonalne zdjęcia w przerwach.

Fotografuję lustrzanką, ale w międzyczasie udało mi się zrobić kilka zdjęć telefonem, choć miałem na planie bardzo ograniczony czas. Wrażenia? Po pierwsze, fotografowanie smartfonem jest możliwe!

Fotografia mobilna może być zupełnie bezgłośna, a więc można fotografować nawet w momencie, gdy ekipa nagrywa ujęcie, co jest zupełnie niemożliwe przy lustrzance i jej „klapiącym” lustrze! Lustrzanka wymusza fotografowanie wyłącznie podczas przerw. Dźwiękowcy nie pozwalają na najmniejszy niekontrolowany szelest na planie.

Dlaczego zdecydowałem się na kadr, który widzicie powyżej? Spodobała mi się wieloplanowość. Z przodu widzimy rekwizyty w scenie nagrywanej w kawiarni. Spodobało mi się też rozmycie mikrofonów u góry, ponieważ wskazuje na to, że na planie dzieje się dużo, a do tego dzieje się szybko. Całość dopełnia skupiona mina operatora, który jest w trakcie ujęcia.

Więcej zdjęć i - przede wszystkim - materiał wideo z planu Belfra znajdziecie w ciągu nadchodzących dni na łamach Spider’s Web Rozrywka i Spider’s Web TV.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze