REKLAMA

Wszystko, co wiemy o Xiaomi Mi6 na tydzień przed premierą

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, premiera Xiaomi Mi6 nie odbyła się 11.04.2017. Chiński producent smartfonów postanowił nadal dozować informacje i emocje związane ze swoim najnowszym sprzętem. Zamiast zaprezentować gotowe urządzenie, ujawniono wyłącznie jego datę premiery.

12.04.2017 15.15
Wszystko, co wiemy o Xiaomi Mi6 na tydzień przed premierą
REKLAMA
REKLAMA

W rezultacie dowiedzieliśmy się, że Xiaomi Mi6 zostanie oficjalnie zaprezentowany 19 kwietnia. Tyle z faktów. Dzięki licznym nieoficjalnym przeciekom udało się jednak uzyskać wiele innych informacji, które mogą okazać prawdziwe. Przede wszystkim, smartfon będzie dostępny w dwóch wersjach różniących się głównie rozmiarem wyświetlacza. Nazwa mniejszego modelu, wyposażonego w 5,15-calowy ekran, to Xiaomi Mi6.

Większy model, Xiaomi Mi6 Plus, ma mieć ekran o przekątnej 5,7-cala. Rozdzielczość obu wyświetlaczy ma wynosić 1920x1080 pikseli. To zła wiadomość dla nielicznych fanów wirtualnej rzeczywistości. Ekran o takiej rozdzielczości nie pozwoli na zanurzenie się w cyfrowy świat. Jednak w zamian za to, mniejsza rozdzielczość przełoży się na dłuższy czas pracy na akumulatorze. Na zastosowaniu ekranu o mniejszej rozdzielczości zyskuje też wydajność w grach, ponieważ komponenty muszą obsłużyć mniej pikseli.

Jeżeli chodzi o podzespoły napędzające Mi6 oraz Mi6 Plus, jest naprawdę nieźle.

Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że lepiej być nie może. Sercem nowych urządzeń Xiaomi ma być 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 835, czyli najwydajniejszy tegoroczny chip przygotowany z myślą o smartfonach z Androidem. Ma on współpracować z aż 6 GB RAM! Ilość pamięci wbudowanej nie jest znana, jednak można podejrzewać, że w najtańszych wariantach urządzeń znajdziemy 64 GB pamięci flash. Obecnie taka ilość jest rynkowym standardem. Tak jak w poprzednich sztandarowych modelach Xiaomi, tak i tutaj nie będzie się dało jej rozszerzyć za pomocą kart microSD.

Różne wymiary wyświetlaczy nie będą jednak jedyną różnicą między Xiaomi Mi6 oraz Xiaomi Mi6 Plus. Ten drugi ma otrzymać podwójny aparat z funkcją 5-krotnego zoomu optycznego. Podobne rozwiązanie zastosowano w modelach Huawei P10 oraz Huawei Mate 9, jednak tam dostępny jest dwukrotny zoom. Działa to perfekcyjnie, i jeżeli Mi6 będzie mieć lepszą technologię tego typu, zyska ogromny atut w oczach wielu użytkowników. Należy się też spodziewać, że dwa aparaty umożliwią korzystanie z rozmycia tła znanego z modelu Xiaomi Redmi Pro.

REKLAMA

Cena Xiaomi Mi6 nie została podana. Możemy sugerować się jedynie tym, że do tej pory Xiaomi swoje sztandarowe modele wypuszczało w cenie 1999 yuanów, czyli około 1200 zł. Koszt smartfonów Xiaomi dla osób spoza Chin jest jednak zdecydowanie większy. Z tego powodu powinniśmy spodziewać się, że za Xiaomi Mi6 sprowadzany do Polski zapłacimy w granicach 1500-1800 zł. I to o ile nie będzie konieczne dopłacenie podatku VAT.

Kwoty te wielu osobom mogą wydawać się wysokie, jednak okazują się całkiem przystępne po uświadomieniu sobie, że Huawei P10, LG G6 oraz Samsung Galaxy S8 kosztują kolejno 2799, 3299 oraz 3499 zł. Dlatego jestem przekonany o tym, że Xiaomi Mi6, tak jak jego poprzednicy, będzie bardzo łakomym kąskiem dla użytkowników oczekujących wysokiej wydajności w rozsądnej cenie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA