1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Gry

Wyciekł trailer Star Wars Battlefront 2! Potwierdzono Wojny klonów, a to dopiero początek niespodzianek

Fani sagi Gwiezdne wojny mogą już obejrzeć pierwszy zwiastun Star Wars Battlefront 2. Trailer właśnie wyciekł do sieci i zdradza sporo ciekawych informacji o nadchodzącej grze. Nie wiadomo jak szybko klip będzie zdejmowany z kolejnych serwisów, ale jak na razie można go obejrzeć i zrobiliśmy też sporo zrzutów ekranu.

Star Wars Battlefront od studia DICE z 2015 roku to pierwsza i jak dotąd jedyna gra AAA w uniwersum Star Wars po przejęciu marki przez korporację Disney i podjęciu współpracy z Electronic Arts. Sieciowa strzelanina sprzedała się świetnie i pomimo niezadowolenia wielu graczy z produkcji DICE już w tym roku pojawi się sequel.

Pierwszy trailer Star Wars Battlefront 2 właśnie wyciekł do sieci.

Electronic Arts nie zaprezentowało jeszcze żadnych nowych materiałów z gry oficjalnie, ale w internecie krąży już zwiastun nowej gry. Pierwotnie pojawił się na chwilę na oficjalnym profilu firmy w serwisie Twitter. Trailer Battlefront 2 nie prezentuje co prawda fragmentów rozgrywki, ale pokazuje motywy i klimat nowej produkcji.

Star Wars Battlefront 2 ma szansę być jeszcze bardziej rozchwytywanym tytułem niż poprzednik, bo gracze mają uzyskać dostęp do kampanii fabularnej, a nie wyłącznie trybu multiplayer. Zwiastun trwa pół minuty na co składa się zresztą kilka sekund napisów samych, ale i tak z zaprezentowanych scen można wyciągnąć sporo informacji.

star wars battlefront 2 II trailer

Nie wiadomo jak szybko Electronic Arts i Disney będą zdejmować zwiastun z kolejnych serwisów hostingowych, ale zdążyliśmy mu się dobrze przyjrzeć. W pierwszej scenie wygenerowanej na silniku gry widać imperialny statek w kosmosie.

 

W kolejnym ujęciu widzimy imperialnych żołnierzy, a w tle majaczy się druga Gwiazda Śmierci.

 

Nie mija chwila a obserwujemy wybuch stacji bojowej, na której żywota dokonał Imperator.

 

Na wybuchającą stację patrzy jedyna zupełnie nowa postać, która została pokazana w trailerze Star Wars Battlefront 2 bez hełmu.

 

Nie wiemy kim jest, ale już w następnym ujęciu obserwujemy myśliwiec TIE lecący przez kosmiczne wrakowisko.

 

Klipy przerywa napis, który zapowiada nieopowiedzianą do tej pory historię żołnierza co odczytuję jako zapowiedź kampanii dla jednego gracza, a kobieta sprzed dwóch scen pewnie będzie główną bohaterką i to w dodatku w służbie Imperium.

 

W zwiastunie nie zabrakło masy charakterystycznych dla Gwiezdnych wojen elementów, w tym skoków w nadprzestrzeń.

 

Pojawiły się też ikoniczne myśliwce podczas ataku na imperialny Gwiezdny Niszczyciel.

 

Wygląda na to, że w Star Wars Battlefront 2 będziemy mogli wziąć udział w starciu Ruchu Oporu i Najwyższego Porządku, którą mogliśmy obejrzeć w filmie Przebudzenie Mocy.

 

Star Wars Battlefront 2 podobnie jak poprzednik będzie przede wszystkim grą multiplayer, ale i tak liczę na fajną kilkunastogodzinną kampanię przywodzącą na myśl serię Battlefield.

 

Wygląda na to, że w grze powrócą bohaterowie i kultowe statki z oryginalnej trylogii, bo w jednym z kadrów pojawił się Sokół Millenium i słychać było charakterystyczny ryk Wookiego.

 

Powrócimy też na pustynną planetę, ale teraz trudno stwierdzić, czy będzie to Tatooine czy Jakku.

 

Star Wars Battlefront 2 naprawi też błąd poprzednika i zabierze graczy na pola bitew z wszystkich trzech trylogii i pokaże coś więcej niż starcia Rebelii z Imperium. Zapowiada się na to, że spojrzymy z perspektywy żołnierza na Wojny klonów i starcia Najwyższego Porządku z Ruchem Oporu z trylogii sequeli.

 

Star Wars Battlefront 2 tak jak poprzednik najwyraźniej nie będzie też kurczowo się trzymał zgodności z kanonem, bo już w pierwszym zwiastunie Yoda staje naprzeciw Dartha Maula. W trailerze przewija się też Rey i Kylo Ren.

 

Na końcu klipu widzimy grafikę promocyjną, która pokazuje trójkę postaci: Rey, bezimiennego imperialnego pilota i Dartha Maula. Pod nim widać też napis, który sugeruje, że zamawiając grę przedpremierowo można otrzymać w bonusie niewymienionych z imienia bohaterów z nadchodzącego filmu The Last Jedi.

 

Na końcowej planszy zaś widać hasło „Moc jest silna z PlayStation”. Nie spodziewam się jednak, by Battlefront 2 był grą na wyłączność na konsolę Sony, ale DICE współpracowało już z Japończykami blisko w przeszłości wydając specjalną misję Star Wars Battlefront tylko na PlayStation VR.