REKLAMA

Nie pamiętasz, ile masz punktów karnych? Teraz sprawdzisz to w Internecie

Kierowca bez punktów karnych to rzadki widok. Odradzamy jednak ich kolekcjonowanie, bowiem ich nadmiar może się źle skończyć. Pamiętacie ile ich już macie? Nie? To możecie to sprawdzić przez Internet.

20.04.2017 17.42
Jak sprawdzić punkty karne online? To proste, wystarczy kilka klików
REKLAMA
REKLAMA

Kierowcy w całym kraju mogą już od najbliższego poniedziałku, bez wychodzenia z domu, sprawdzić, ile punktów karnych zebrali za wykroczenia drogowe. Informacja ta będzie dostępna na portalu Obywatel.gov.pl. Jest tylko jeden wymóg: aby z niej skorzystać potrzebny jest Profil Zaufany(eGO).

Po zalogowaniu się do usługi nasze oczy ujrzą sumę punktów karnych, datę popełnienia wykroczenia, informacje o pojeździe, miejsce popełnienia wykroczenia, dane kierowcy oraz informację o liczbie tzw. punktów tymczasowych.

punkty karne online class="wp-image-559243"

Punkty karne online to dopiero początek.

Jak nas poinformowało za pośrednictwem informacji prasowej Ministerstwo Cyfryzacji, ta całkiem użyteczna usługa to pierwszy etap Programu CEPiK 2.0. Kolejne będą uruchamiane w przyszłym roku.

Będą to: „Mój pojazd” (możliwość sprawdzenia online szczegółowych informacji o pojazdach), „Uprawnienia kierowcy” (możliwość sprawdzenia online szczegółowych informacji o uprawnieniach do kierowania pojazdami różnych kategorii), „Udostępnij swoje dane pracodawcy” (Usługa dla kierowców zawodowych. Chodzi o możliwość dobrowolnego udostępnienia swojemu pracodawcy osobistych danych z bazy CEPiK, np. o liczbie zgromadzonych punktów karnych), „Sprawdź punkty szkołę jazdy i instruktora” (możliwość sprawdzenia online ilu wychowanków danego instruktora lub absolwentów szkoły jazdy pozytywnie zdaje egzamin) oraz „Przypominaj o terminach” (Opcja powiadamiania – e-mailem lub SMS – o terminach badań technicznych pojazdu, konieczności przedłużenia polisy OC, badaniach lekarskich dla kierowców itp.)

REKLAMA

Jak deklaruje Ministerstwo Cyfryzacji, CEPiK 2.0 to w sumie ponad 20 modułów realizowanych przez zespół projektowy liczący ponad 120 osób oraz 1,2 tys. zaplanowanych zadań.

Czyżby znalazło się w naszym kraju jakieś ministerstwo, które pracuje w sposób podejrzanie kompetentny?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA