REKLAMA

W Ikei kupisz teraz panele słoneczne. Na szczęście nie trzeba ich składać samemu

Zapotrzebowanie na energię elektryczną wciąż rośnie. Tak samo jak pozyskiwanie jej z odnawialnych źródeł. Dlatego też bardzo cieszy mnie wiadomość, że od dzisiaj w polskiej sieci sklepów Ikea, pojawiły się panele fotowoltaliczne!

28.04.2017 16.26
panele słoneczne ikea
REKLAMA
REKLAMA

Szwedzki producent mebli od dawna świeci (he_he) przykładem, jeśli chodzi o korzystanie z energii odnawialnej. Polski oddział Ikei wybudował już kilka farm wiatrowych na Podkarpaciu i w województwie łódzkim. W niedalekiej przyszłości wybuduje kolejne, w Gizałkach i Lubartowie.

Jest to część większego planu. Ikea zapowiedziała, że do 2020 r. 100 proc. energii elektrycznej, którą zużywa będzie pochodzić ze źródeł odnawialnych. Dlatego też nikogo nie powinno dziwić, że na dachach sklepów tej sieci, na całym świecie, zainstalowano już ponad 700 tys paneli fotowoltalicznych.

Zakup paneli w Ikei nie wymaga ich samodzielnego montażu

Jeśli szwedzkie instrukcje montażowe mebli pozostają dla was zagadką, możecie odetchnąć. Program „Energia Słoneczna dla Domu”, w ramach którego sprzedawane są panele fotowoltaliczne, realizowany jest przy współpracy z polską firmą Geo Solar.

Jeśli zdecydujemy się na zakup paneli do domu, skonaktują się z nami eksperci z Geo Solar, którzy zajmą się praktycznie wszystkimi technikaliami. Od przygotowania indywidualnej, najbardziej korzystnej dla nas oferty, przez montaż, aż po pomoc przy podłączeniu do sieci energetycznej.

Bardzo atrakcyjnie wygląda też sama gwarancja. Jej bezpłatna wersja obejmuje:

  • 25 lat gwarancji na wydajność samych ogniw fotowoltalicznych
  • 10 lat gwarancji na falownik
  • 5 lat gwarancji na działanie całej instalacji

Panele słoneczne w Ikei: ile to kosztuje?

Jeśli rozważacie zakup takiej instalacji, najlepiej zacząć od sprawdzenia szacunkowych kosztów i oszczędności. Można to zrobić na stronie ikea.pl/energia. Podkreślam słowo „szacunkowe” – realne koszty otrzymamy dopiero po otrzymaniu przygotowanej dla nas, indywidualnej oferty.

Ikea dodaje jeszcze, że do 2021 r. ceny energii w Polsce będą rokrocznie rosnąć o ok. 4 proc. Wynika z tego, że za 5 lat, kwota na naszym rachunku za prąd wzrośnie o 20 proc.

Polska jest też jednym z pierwszych krajów, w których w ofercie Ikei pojawiły się panele solarne.

REKLAMA

Jak dotąd panele można było kupić w sklepach Ikei m.in. w Wlk. Brytanii, Holandii i Szwajcarii. Dzisiaj do tego zacnego grona dołączyła Polska.

Jestem bardzo ciekawy, jak wyglądać będą wyniki sprzedaży tych paneli w naszym kraju.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA