REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Świetna promocja - Kindle Paperwhite i Voyage w rewelacyjnie niskiej cenie

Jeżeli rozważaliście kupno czytnika Kindle, właśnie trafiliście na świetną okazję. W związku z nadchodzącymi wielkimi krokami Świętami Wielkiej Nocy ogromnej obniżki cen doczekały się czytniki Kindle Paperwhite III oraz Kindle Voyage.

03.04.2017
13:30
Aktualizacja Kindle sprawi, że usługi Amazonu nadal będą działać.
REKLAMA
REKLAMA

Świat Czytników donosi, że oba modele są dostępne w cenie obniżonej aż o 40 euro. Oto ceny przecenionych modeli:

  • Kindle Paperwhite Wi-Fi – 99 euro
  • Kindle Paperwhite Wi-Fi + 3G – 159,99 euro
  • Kindle Voyage Wi-Fi – 149,99 euro
  • Kindle Voyage Wi-Fi + 3G – 209,99 euro

Czytniki wysyłane do Polski będą nieco droższe.

Warto pamiętać, że powyższe ceny zawierają niemiecki podatek VAT w wysokości 19 proc. W Polsce wynosi on 23 proc, więc ostateczna cena zostanie podniesiona. Ceny w nawiasach zostały przeliczone według średniego kursu euro. Ten jednak może ulec zmianie.

  • Kindle Paperwhite Wi-Fi – 103,36 euro (około 440 zł)
  • Kindle Paperwhite Wi-Fi + 3G – 165,37 euro (około 700 zł)
  • Kindle Voyage Wi-Fi – 155,03 euro (około 660 zł)
  • Kindle Voyage Wi-Fi + 3G – 217,05 euro (około 920 zł)

Warto pamiętać, że Kindle Paperwhite jest też dostępny w wersji z reklamami. Modele te jednak nie są wysyłane do Polski. Trzeba je odebrać w Niemczech lub zamawiać przez pośrednika. Jestem pewien, że praktycznie nikomu nie będzie chciało się tego robić, więc nie podawałem dokładnych cen czytników w wersji z reklamami. Ich koszt jest zazwyczaj o 20 euro niższy od wersji standardowej.

Nie wiadomo, jak długo potrwa promocja, ale najprawdopodobniej zakończy się 10 kwietnia.

Który model najlepiej kupić? Kindle Paperwhite czy Voyage?

Na początek powiem wprost: kupno Kindle z 3G to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Mam taki sprzęt i z funkcji 3G korzystam sporadycznie. Gdybym miał teraz kupować czytnik, bez chwili wahania wybrałbym tańszy model, pozbawiony tego standardu łączności.

REKLAMA

Po drugie, czy warto dopłacać do wyższego modelu Voyage? Model ten ma ekran cechujący się większym zagęszczeniem pikseli. Kindle Voyage ma też czujnik oświetlenia, który automatycznie dopasowuje poziom podświetlenia ekranu do panujących warunków. W Paperwhite trzeba to robić ręcznie. Voyage jest też mniejszy i lżejszy.

Nie da się ukryć, że na papierze Kindle Voyage wydaje się lepszym sprzętem. W mojej opinii nie jest jednak na tyle dobry, by specjalnie do niego dopłacać. Dlatego gdybym sam miał skorzystać z tej promocji, kupiłbym Kindle Paperwhite w wersji Wi-Fi. I właśnie to radzę wam zrobić. W ten sposób wydacie na czytnik niewielką kwotę, a mimo to będziecie z niego naprawdę zadowoleni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA