REKLAMA

Smartfon, który możesz ścisnąć. HTC U z dotykowymi ramkami już 16 maja

Mieliśmy już trzy prawie bezramkowe telefony - dwa od Samsunga i jeden od Xiaomi. HTC idzie w zupełnie innym kierunku, bo skoro ramki cały czas z nami zostają, to dlaczego nie uczynić ich dotykowymi?

20.04.2017 07.41
HTC U - smartfon, który możesz ścisnąć, pojawi się 16 maja!
REKLAMA
REKLAMA

HTC udostępniło dziś wideo pokazujące, że 16 maja będzie miała miejsce premiera ich nowego telefonu:

Najprawdopodobniej będzie to trzeci (po HTC U Play i U Ultra) telefon z linii U, czyli po prostu HTC U, którego wcześniej znaliśmy pod nazwą kodową HTC Ocean.

Jak wygląda HTC U?

Znamy go tylko z przecieków, jakimi na Twitterze podzielił się Evan Blass:

HTC U ma działać na Androidzie Nougat 7.1, napędzanym Snapdragonem 835. Wyświetlacz ma mieć 5,5 cala i rozdzielczość 2560 x 1440 pikseli. Z tyłu najpewniej znajdziemy kamerę 12 MP, a z przodu aż 16 MP! Wygląda na to, że HTC chce do siebie przyciągnąć miłośników selfie.

Najciekawiej prezentują się dotykowe ramki

REKLAMA

Działają one w oparciu o system “Edge Sense” i jak widzimy na powyższym wideo mają być zintegrowane z systemem i nakładką producenta. Na razie pokazano tylko możliwość wybierania aplikacji przez pocieranie o ramkę, ale najpewniej będzie można również w ten sposób przewijać strony internetowe.

To ciekawy pomysł - zwłaszcza w dobie coraz większych przekątnych, kiedy nie zawsze możemy komfortowo dosięgnąć palcem do wszystkich ikon.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA