REKLAMA

Nowy Honor 8 Pro zapowiada się niesamowicie, a nie kosztuje wiele

W sklepie X-Kom już można składać zamówienia na smartfon Honor 8 Pro, znany w Chinach jako Honor V9. Model ten powinien zainteresować osoby, które chcą mieć urządzenie mobilne z wyższej półki, ale nie zamierzają wydawać na nie fortuny.

04.04.2017 17.58
Honor 8 Pro oficjalnie. Można już składać zamówienia
REKLAMA
REKLAMA

Sprzęt ten jest oferowany w niebieskiej wersji kolorystycznej. Pod względem specyfikacji Honor 8 Pro nie ustępuje najlepszym urządzeniom mobilnym Huawei. Ba, nawet je przewyższa.

Jego sercem jest bowiem procesor Kirin 960 znany ze smartfonów Huawei Mate 9, Mate 9 Pro oraz P10. Współpracuje on z 64 GB rozszerzalnej pamięci flash oraz 6 GB RAM. Takiej ilości operacyjnej nie można uświadczyć nawet w modelu P10. Tak dużą ilość RAM można było znaleźć wyłącznie w biznesowych smartfonach Huawei Mate 9 oraz Huawei Mate 9 Pro.

To nie jedyna analogia między tymi modelami i Honor 8 Pro.

Smartfon ten jest naprawdę duży. Jest wyposażony w 5,7-calowy wyświetlacz. Co ciekawe, jego rozdzielczość to nie FullHD stosowane w urządzeniach Huawei, ale lepsze QHD (2560 x 1440 pikseli). Nie zabrakło tu też bardzo dużego akumulatora o pojemności 4000 mAh, który oczywiście wspiera szybkie ładowanie w standardzie Supercharge. Oznacza to, że także pod niektórymi względami Honor 8 Pro jest lepszy od swoich bardziej renomowanych braci.

Nie ustępuje im też pod względem zastosowanych standardów łączności. Telefon ten ma najnowsze Wi-Fi 802.11 ac, Bluetooth 4.2, NFC służące do płatności zbliżeniowych oraz Dual SIM.  Sprzęt działa pod kontrolą systemu Android 7.0 Nougat wzbogaconego o nakładkę EMUI 5.1.

Honor 8 Pro to dobrze wyceniony smartfon z najwyższej półki. class="wp-image-555669"

Tak naprawdę Honor 8 Pro wypada gorzej od innych smartfonów Huawei wyłącznie w kwestii aparatu. We wcześniej wymienionych smartfonach stosowano dwa moduły. Jeden z nich był kolorowy i miał rozdzielczość 12 MPix, zaś drugi monochromatyczny i rozdzielczość 20 MPix. Czarno-biały aparat zbiera więcej szczegółów, zaś zwykły zapewnia ładne barwy. Następnie oba zdjęcia są łączone w jedną fotografię o rozdzielczości 12 MPix.

Tutaj zastosowano rozwiązanie, z jednym małym szczegółem. Matryca monochromatyczna ma mniejszą rozdzielczość, która wynosi 12 MPix. Przedni aparat ma matrycę o rozdzielczości 8 Mpix. Jasność wszystkich aparatów to f/2.2.

Co ciekawe, cena Honor 8 Pro to zaledwie 2499 zł.

Dla porównania, cena startowa Huawei P10 to 2699 zł. Za Huawei Mate 9 trzeba zapłacić 2999 zł, zaś za Huawei Mate 9 Pro to koszt 3599 zł. Oznacza to, że choć Honor 8 Pro jest urządzeniem drogim, to jest też bardzo opłacalny. Nawet na tle wewnętrznej konkurencji!

Dlatego osoby szukające dużego i taniego smartfonu z najwyższej półki powinny poważnie rozważyć kupno Honora 8 Pro. Coś mi mówi, że smartfon ten może stać się bardzo popularny wśród oszczędnych entuzjastów. Użytkowników, których w Polsce przecież nie brakuje.

REKLAMA

Nie spodziewam się jednak, że sprzęt ten stanie się hitem sprzedaży. Polityka Huaweia jest jasna. Chińczycy pompują budżety marketingowe w smartfony Huawei, to one mają trafić do głównego nurtu.  Modele Honor to sprzęty prawie w ogóle niereklamowane, które mają cechować się jak najlepszym stosunkiem jakości do ceny. Modele przeznaczone dla świadomych użytkowników, którzy nie potrzebują do szczęścia znanej marki.

Zamiast tego wymagają wysokiej wydajności, świetnej jakości wykonania oraz uczciwej ceny. A te wymogi Honor 8 Pro spełnia z nawiązką.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA