REKLAMA

Facebook ukrył najnowsze posty w apce na Androida. Znaleźliśmy tę funkcję w menu

Użytkownicy przyzwyczajeni do sortowania tablicy w serwisie Facebook od najnowszych do najstarszych wpisów mogą nie być zadowoleni z aktualizacji aplikacji na Androida. Funkcja "najnowsze posty" na Facebooku jednak nie zniknęła, a została jeszcze głębiej ukryta.

11.04.2017 17.07
Najnowsze posty wiadomości - Facebook Android
REKLAMA
REKLAMA

Facebook nie jest zbyt zadowolony z tego, że użytkownicy chcą przeglądać wpisy w porządku chronologicznym. Zamiast tego programiści woleliby, byśmy czytali wyłącznie posty od znajomych i z lubianych stron wybrane przez Edge Rank i to w kolejności wyznaczonej przez algorytmy.

Najnowsze posty nie wyświetlają się już na początku.

Na tablicy na Facebooku zaraz po uruchomieniu aplikacji nie sposób odnaleźć najnowszych postów. To Edge Rank odpowiada za dobór treści, które zobaczymy. Użytkownicy do tej pory mogli jednak znaleźć w menu odnośnik do tablicy posortowanej chronologicznie.

Można było też dodać taki link do sekcji ulubionych w menu mobilnego wydania Facebooka. Jak zasygnalizował nam jeden z czytelników, po aktualizacji Facebooka na Androida ta funkcja zniknęła - a przynajmniej mogło się tak na pierwszy rzut oka wydawać.

Najnowsze posty nadal są dostępne, ale jeszcze bardziej je ukryto. Do tej pory można było znaleźć najnowsze wiadomości na Facebooku w menu.

Najnowsze wiadomości i posty - Facebook Android class="wp-image-557128"

Teraz tego tam nie widać i użytkownicy mogli się po aktualizacji przestraszyć, że pozostanie im korzystanie z niechronologicznej tablicy.

Najnowsze wiadomości i posty - Facebook Android class="wp-image-557129"

Okazuje się jednak, że trzeba zjechać niżej i odnaleźć sekcję o nazwie Kanały aktualności.

Najnowsze wiadomości i posty - Facebook Android class="wp-image-557130"

To tutaj Facebook ukrył teraz najnowsze wiadomości.

Najnowsze wiadomości i posty - Facebook Android class="wp-image-557133"

Inna sprawa, że przeglądanie sekcji Najnowsze na Facebooku zaczyna mijać się z celem.

REKLAMA

Wygląda na to, że nie trafiają już tutaj wszystkie wpisy opublikowane przez znajomych i śledzone strony. Sam już kilka miesięcy temu poddałem się i korzystam z tablicy sortowanej przez Edge Rank. Od tego czasu nie czytam już Facebooka od deski do deski, dzięki czemu... oszczędzam sporo czasu.

Twórcy portalu wylewają tutaj dziecko z kąpielą. Zamiast udostępnić mi listę najnowszych postów i zachęcić mnie do przeglądania ich wszystkich, a tym samym siedzenia na portalu cały czas, zmotywowali mnie, by poświęcać na to znacznie mniej czasu. Chyba nie o to chodziło w wymuszaniu korzystania z niechronologicznej tablicy...

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA