RTV  / Artykuł

Tak powinna działać telewizja w 2017 roku. Aplikacja Eleven Sports trafia na Smart TV

Picture of the author
115 interakcji
dołącz do dyskusji

Jeśli jesteś posiadaczem Smart TV Samsunga, a do tego lubisz sport, powinieneś zainteresować się aplikacją Eleven Sports, która właśnie zadebiutowała na telewizorach koreańskiego producenta.

Odkąd Eleven Sports pojawiło się w Polsce, w transmisjach sportowych coś drgnęło. Okazało się, że międzynarodowy gracz ma ambicje by powalczyć z największymi nadawcami telewizyjnymi w Polsce, a do tego by w międzyczasie unowocześnić dość skostniały rynek transmisji sportowych.

W dzisiejszym świecie coraz wyraźniej słychać głosy, że tradycyjną telewizję można już niemal w zupełności zastąpić platformami VOD. Netflix, HBO Go, czy ostatnio ShowMax pokazują, że są w stanie pokryć potrzeby filmowo-serialowe przeciętnego widza.

Ostatnim bastionem telewizji pozostaje tak naprawdę sport, a dla niektórych również inne transmisje nadawane na żywo. Ta ostoja powoli też zaczyna padać.

Eleven Sports Network od początku nie stronił od Internetu. Warto przypomnieć, że nadawca początkowo był dostępny tylko online. W miarę jak Eleven zaczęło przejmować kolejne ligi i rozgrywki, zainteresowanie tą telewizją zaczęło mocno rosnąć.

Dziś kanały Eleven można oglądać już właściwie wszędzie, zarówno na platformach satelitarnych, jak i większości największych oraz lokalnych telewizji kablowych. Eleven nie zapomniał jednak o internecie. Kanały można oglądać na stronie nadawcy, w aplikacjach mobilnych, a także w internetowych platformach Player.pl i Ipla.

Sporo tego internetu, ale dla Eleven to ciągle za mało. Właśnie rusza dedykowana aplikacja na telewizory Samsung Smart TV.

Dzisiejszego dnia rusza w Polsce aplikacja Smart TV na telewizory Samsunga przeznaczona do oglądania stacji Eleven. Co ważne, aplikacja działa niezależnie od abonamentu i od umów z operatorami. W aplikacji możemy wykupić dostęp do kanałów na miesiąc, na pół roku lub na rok, bez dodatkowych zobowiązań.

Kto może korzystać z aplikacji Eleven Sports? Nowa apka jest przeznaczona dla użytkowników telewizorów Samsung Smart TV z systemem operacyjnym Tizen. Jeżeli kupiłeś telewizor z rocznika 2015, 2016 lub obecnego, powinieneś móc korzystać z nowej aplikacji. Apka Eleven Sports jest też dostępna w najnowszych telewizorach QLED, w pakiecie Elite Smart Pack.

I tak właśnie powinna funkcjonować telewizja w 2017 roku.

W moim pokoleniu coraz mniej osób chce płacić za narzucone z góry pakiety telewizyjne. Aplikacje Smart TV pozwalają natomiast dobrać coś na zasadzie swojego własnego pakietu kanałów. Lubisz seriale? Wybierz Netflix lub HBO Go. Chcesz do tego sport na żywo? Dokup abonament Eleven.

I tyle. Bez umów, zobowiązań i - przede wszystkim - bez płacenia za kanały, które cię nie interesują. Na razie aplikacje nie zawsze dostarczają odpowiednio wysoką jakość transmisji, ale kierunek rozwoju jest bardzo dobry. Dobra robota, Eleven!

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst