Cień - złapane smartfonem #28

Lokowanie produktu

Ostatnie promienie słońca w kwietniu? Dla mnie to ostatni moment na słoneczne zdjęcia!

10.04.2017 19.13
tookapic, samsung galaxy a5 2017

Rzut oka na długoterminową prognozę pogody nie napawa optymizmem. Opady, burze, opady. A zdjęcia czekają!

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Kiedyś nie spodziewałbym się, że w pracy redaktora - jak by nie patrzeć, głównie siedzącej, przed komputerem - pogoda może odgrywać tak duże znaczenia. A tymczasem, odgrywa!

Na Spider’s Web mamy właśnie gorący okres testów szalenie ciekawych smartfonów, które ukazały się w 2017 roku. Testuję właśnie aparat Samsunga Galaxy S8+, a dzisiejszy dzień był praktycznie ostatnim, kiedy mogę to robić na słońcu.

Znalazłem więc ciekawy plener, a konkretnie kładkę rowerową przy miejscowości Śliwno. Zrobiłem sesję Samsungiem Galaxy S8+, ale od około miesiąca nie ruszam się z domu bez Galaxy A5 2017. Ten drugi smartfon również miał dziś swoje pięć minut.

Efekty sesji możecie zobaczyć wyżej. Lokacja wyglądała naprawdę ładnie, a więcej będziecie mogli zobaczyć podczas recenzji najnowszego sztandarowego smartfona Samsunga.

Obróbka? VSCO!

Znów VSCO? Tak. Jak już wspominałem, kocham tę aplikację za filtry wiernie wzorowane na analogowych kliszach, oraz za szerokie możliwości edycji zdjęć.

Jest jednak drugie dno. VSCO nie usuwa ze zdjęć danych EXIF. Niestety większość aplikacji mobilnych czyści metadane, co sprawia problem w moim projekcie fotograficznym, ponieważ w zdjęciu bez metadanych nie widać, że faktycznie powstało ono przy użyciu Galaxy A5 2017.

To drobnostka, o której na co dzień się nie myśli, a jednak takie detale świadczą o jakości aplikacji mobilnej. Widać, że VSCO tworzyły osoby, które w fotografii widzą coś więcej, niż tylko filtry. Nawet jeśli mówimy o fotografii mobilnej.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze