Cichosza - złapane smartfonem 43

Lokowanie produktu

Puściutkie kino. Seanse poza weekendem mają swoje plusy.

24.04.2017 20.53
Cichosza – złapane smartfonem 43

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Dzisiejsze zdjęcie powstało w sali kinowej. Pustej. Cichej. Kameralnej. Czasami warto wybrać się do kina w ciągu tygodnia, żeby oglądać filmy w takich warunkach.

Zdjęcie powstało… z ciekawości. Chciałem sprawdzić, jak poradzi sobie Samsung Galaxy A5 2017 na ciemnej sali, a więc w naprawdę trudnych warunkach oświetleniowych. I jak sobie poradził? Uważam, że naprawdę nieźle. Czułość ISO na poziomie 1250 okazała się całkowicie używalna. Mimo że szum widać już dość wyraźnie, to jego struktura może się podobać.

Kilka lat temu nawet lustrzanki miały problemy bo poradzić sobie z czułością ISO 1250, a dziś smartfony radzą sobie z nią naprawdę przyzwoicie. Niestety podczas wykonywania tego zdjęcia musiałem zrobić kilka powtórzeń, ponieważ pierwsze ujęcia były rozmyte. Jest to spowodowane bardzo długim czasem naświetlania, który trudno jest utrzymać z ręki.

W takiej sytuacji przydałaby się stabilizacja obrazu, choć tutaj i tak sytuację rekompensuje wysoka jasność obiektywu (f/1.9), która w tej klasie urządzeń wypada bardzo na korzyść nowego A5.

A dlaczego taki kadr? Tym razem chciałem dodać zdjęcie do bieżącego Tematu Tygodnia na Tookapic. W tym tygodniu nosi on nazwę „Red”.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze