REKLAMA

Ten depilator świetlny od BaByliss jest tani jak barszcz. Lada dzień trafi do Biedronki

Już w najbliższy czwartek (20.04) do sklepów Biedronka trafi depilator świetlny IPL BaByliss Homelight G933E. Jego regularna cena to około 749 zł. W Biedronce sprzęt ten będzie można kupić za jedyne 499 zł. Z moich testów wynika, że jest on wart swojej ceny.

15.04.2017 17.39
BaByliss Homelight G933E to tani i dobry depilator IPL
REKLAMA
REKLAMA

Depilatorem tym warto się zainteresować, ponieważ jest to sprzęt nie tylko tani, ale też stworzony przez renomowaną firmę. BaByliss to jedna z najpopularniejszych na świecie i najpopularniejsza w Polsce marka ze świata stylizacji. Jej sprzęty są naprawdę dobre, jednak nie należą do najtańszych.

Akcesoria dołączone do depilatora prezentują się standardowo. W pudełku oprócz depilatora znalazłam kabel zasilający o odpowiedniej długości, instrukcję obsługi w języku polskim, przewodnik po aplikacji na telefon oraz kartę gwarancyjną. W zestawie znalazł się też bardzo pomocny próbnik koloru skóry. Z jego pomocą dobranie odpowiedniej intensywności błysku lampy jest naprawdę łatwe.

 class="wp-image-558105"

Trudno przyczepić się do czegokolwiek, jeżeli chodzi o jakość wykonania depilatora. Ma on plastikową obudowę, która cechuje się dobrą jakością wykonania i jest nieźle spasowana. Podczas testów depilator kilkukrotnie spadł mi na ziemię i wyszedł z tych upadków bez szwanku. Działał dokładnie tak, jak powinien. Oznacza to, że jedynym elementem, na który należy szczególnie uważać, jest szklany ekran emitujący światło.

Jak to działa?

Każda osoba regularnie depilująca dowolną partię ciała zdaje sobie sprawę z tego, jak żmudne i monotonne jest to zajęcie. Proces depilacji trzeba powtarzać co kilka dni, by zachować pożądane efekty. Depilator świetlny BaByliss Homelight G933E wykorzystuje rozwiązanie IPL (Intense Pulse Light), czyli depilację światłem pulsacyjnym. Pozwala ono na pozbycie się zbędnego owłosienia na naprawdę długi czas. IPL polega na emitowaniu światła o określonej długości fali. Światło to musi być skierowane na ogolone wcześniej miejsce.

 class="wp-image-558101"

Wówczas odpowiednie natężenie światła jest zamieniane w energię cieplną, a ta, przez melaninę zawartą we włoskach, wnika w ich strukturę i jest równomiernie rozprowadzana po otaczającej włoski tkance. Ten proces całkowicie bezpiecznie niszczy mieszek włosowy, odpowiedzialny za wyrastanie włosków.

Uzyskany efekt będzie tym lepszy, im włos będzie ciemniejszy, ponieważ w takim owłosieniu znajduje się więcej melaniny. Warto jednak pamiętać też, że melanina znajduje się również w ciemnej skórze, która może przez to absorbować światło. Dlatego najlepsze rezultaty depilacji uzyskają osoby o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Posiadaczom jasnych włosów i/lub ciemnej karnacji nie powinny sięgać po te urządzenie. Takie osoby powinny pozostać przy tradycyjnych metodach pozbywania się owłosienia.

 class="wp-image-558103"

Niektórzy mogą obawiać się, że IPL jest rozwiązaniem niebezpiecznym i niesprawdzonym. Nie są to jednak obawy uzasadnione. Co prawda technologia IPL dopiero teraz trafiła do sprzętów domowych, jednak od 15 lat jest stosowana w gabinetach specjalistycznych. Liczne badania nie wykazały szkodliwości tej metody, udowodniły za to jej skuteczność.

Przygotowanie do depilacji

BaByliss Homelight G933E to model kompaktowy, który nie zajmuje dużo miejsca. Można bez problemu zabierać go ze sobą na wyjazd oraz łatwo przechowywać w łazience. Na pierwszy rzut oka może wydawać się nieco za ciężki, jednak jest to uzasadnione. Masywna obudowa zapewnia odpowiednie dociśnięcie aparatu do skóry i sprawia, że proces depilacji przebiega bezproblemowo.

Przed rozpoczęciem pracy należy podłączyć urządzenie do prądu. Jest to model zasilany wyłącznie przewodowo. Dzięki temu gwarantuje niesłabnące błyski i stałe napięcie podczas zabiegu (nie ma możliwości, że zabraknie błysku). Z drugiej strony, oczywistą wadą przewodu jest to, że ogranicza on mobilność urządzenia. Jego długość jest absolutnie wystarczająca, ale wyjątkowo nieuważny użytkownik i tak będzie mógł się w niego zaplątać. Coś za coś.

 class="wp-image-558104"

Zadbano też o bezpieczeństwo podczas korzystania ze sprzętu. Depilator ma sensor, który zapewnia uruchomienie błysku światła dopiero po dokładnym przyciśnięciu go do powierzchni skóry. Nie istnieje zatem niebezpieczeństwo oślepienia kogokolwiek światłem z urządzenia.

Z depilacji IPL nie mogą skorzystać osoby, które mają opaloną skórę lub są po kąpielach słonecznych. Dotyczy to także opalania się w solarium oraz skóry pokrytej samoopalaczem. Nie należy też wystawiać depilowanej części ciała na działanie promieni słonecznych na 4 tygodnie przed planowanym przeprowadzeniem zabiegu oraz 2 tygodnie po jego wykonaniu. Nie można też używać depilatora w okolicach powiek, gdyż wiązka emitowanego światła może uszkodzić wzrok. Dlatego lepiej w ten sposób nie depilować brwi. Dodatkowo osoby z tatuażami, przebarwieniami, pieprzykami i innymi zmianami skórnymi muszą ukryć je przed działaniem wiązki światła.

 class="wp-image-558108"

Przed rozpoczęciem depilacji konieczne jest zrobienie próby uczuleniowej. Około 48 godzin przed zabiegiem należy przez krótki czas wypróbować depilator na skórze. Jeżeli przez dwa dni nie pojawią się zmiany skórne, można przejść do fazy przygotowawczej, czyli ogolić części ciała przeznaczone do depilacji. Należy to zrobić, używając maszynki do golenia i pianki. Skorzystanie z wosku, depilatora elektrycznego lub depilatora z pęsetami jest niedopuszczalne. Należy pozostawić korzenie włosów. Bez nich światło nie uszkodzi mieszków włosowych.

Depilacja właściwa

Następnie należy pobrać na swój smartfon z systemem Android lub iOS aplikację Homelight Connected. Pozwala ona na dokładne ustalenie harmonogramu depilacji oraz dobranie do skóry o danej karnacji intensywności wiązki światła. Zmiana poziomu natężenia światła w aparacie jest prosta i polega na kilkukrotnym wciśnięciu przycisku ON/OFF. Liczba świecących się na aparacie diod określa wybrany poziom intensywności zabiegu.

 class="wp-image-558098"

Teraz można rozpocząć właściwą depilację konkretnych partii ciała. BaByliss Homelight G933E oferuje dwa tryby pracy. Pierwszy z nich to tryb Gliss, który jest skierowany do osób zaznajomionych z obsługą depilatora i chcących szybko przeprowadzić zabieg na dużej partii ciała. W tym celu należy płynnie przesuwać urządzenie po skórze, przytrzymując cały czas przycisk. W tej opcji urządzenie emituje 36 impulsów na minutę na najniższym poziomie naświetlenia. Z kolei tryb precyzyjny przyda się podczas depilowania obszarów wrażliwych, takich jak bikini, twarz oraz pachy. By z niego skorzystać, należy umieścić depilator na wybranej części ciała i kliknąć przycisk wypuszczania wiązki światła.

 class="wp-image-558106"

Należy jednak mieć świadomość tego, że depilacja IPL nie jest zabiegiem jednorazowym. By uzyskać najlepsze możliwe efekty, należy przestrzegać harmonogramu zabiegu i powtarzać go zgodnie z instrukcją. Należy o tym pamiętać, ponieważ włosy mają trzy fazy wzrostu: anagen (wzrost), katagen (regresja) oraz telogen (spoczynek) i tylko regularna depilacja zapewni doskonały efekt.

Nie liczcie na to, że zauważycie zmniejszenie się ilości owłosienia od razu, po pierwszym zabiegu. Niektóre osoby zobaczą zmiany już po czwartym zabiegu, jednak standardowy czas oczekiwania na efekty to 8-11 zabiegów. Po takim czasie można odnotować spadek liczby włosów. Producent zapewnia, że po 8 zabiegach 90 proc. owłosienia powinno zniknąć. Tak się faktycznie dzieje.

Czy warto kupić BaByliss Homelight G933E?

REKLAMA

Zdecydowanie tak! Jest to jeden z najtańszych dostępnych modeli depilatorów IPL w ofercie firmy. Pod względem skuteczności nie ustępuje droższym konkurentom. Urządzenie to jest inwestycją, która pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy na kosmetykach depilacyjnych i zabiegach w gabinetach kosmetycznych. Dzięki niemu można też zaoszczędzić czas, który do tej pory był przeznaczany na golenie. Depilacji IPL dokonuje się bowiem znacznie rzadziej.

Już w swojej standardowej cenie BaByliss Homelight G933E wydaje się naprawdę dobrą propozycją, zaś w ofercie Biedronki okazuje się niebywałą okazją, z której żal nie skorzystać. Zdecydowanie warto na niego wydać 499 zł. Tyle właśnie kosztuje możliwość bezbolesnego i długotrwałego pozbywania się owłosienia przez kilka lat.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA