REKLAMA

Jak się pracuje w Allegro? Warszawskie biuro robi wrażenie

Allegro to największa stworzona w Polsce firma internetowa. Biura mogę jej pozazdrościć nawet wielkie korporacje.

03.04.2017 19.43
Jak się pracuje w Allegro? Warszawskie biuro robi wrażenie
REKLAMA

Główna siedziba Allegro znajduje się w Poznaniu, ale firma ma swoje biura w jeszcze w kilku miejscach w całej Polsce – jedno z nich w Warszawie. Odwiedziłem je przy okazji konferencji o obecnym stanie i przyszłości Allegro.

Po wyjściu z windy przywitała mnie Syrena 104, której tył przycięto, aby mieściła w holu. Klasyka, choć miejsca w środku nieco brakuje, jeśli nie chcemy mieć kolan przy brodzie.


 

REKLAMA

Nieopodal można też zasiąść za sterami najprawdziwszego Junaka. Widać w Allegro mają słabość do polskiej motoryzacji z lat 60.

 

Całe biuro utrzymane jest w przytulnych klimatach, niemal jak w domu. Dominują ciepłe, jasne kolory i bardzo wygodne meble.

 

W wielu miejscach rozłożone są dywany, a gdzieniegdzie można pohasać na bosaka po wykładzinie udającej trawę.

 

Pracownicy mogą zrelaksować się na huśtawkach ze świetnym widokiem na Rondo ONZ. W czasie huśtania się mogą obliczyć ile czasu spędzą w korkach przed powrotem do domu.

 

Wszędzie jest bardzo jasno. Niewiele jest betonowych ścian, więc najczęściej na pierwszy rzut oka widać, czy salka konferencyjna jest zajęta.

 

Przestrzeń wspólna robi świetne wrażenie – jest gdzie spotkać się na lunch i pogadać, mając przed oczyma widok na centrum Warszawy.

 

A jeśli już o lunchach mówimy, to tak prezentuje się kuchnia w Allegro – muszę przyznać, że jest bardzo stylowo.

 

Kuchnia wygląda świetnie, a nie ma w niej ludzi dlatego, że odwiedziłem ją ok. godziny 17, kiedy większość pracowników była już poza biurem. Jednak tak dobrze jak w przypadku Google – gdzie pracownicy mogą za darmo korzystać ze stołówki – nie ma.

 

Allegro zajmuje obecnie 2,5 piętra wieżowca, a na dodatek planuje jeszcze zatrudniać w Warszawie. Wielu pracowników, to również… wiele mikrofalówek.

 

Oprócz lodówek w stylu retro waszej uwadze polecam nalewak po prawej stronie zdjęcia. Wylatuje z niego jednak tylko woda, a nie napoje procentowe.

 

Zaraz obok kuchni znajduje się stołówka połaczona z pokojem gier z piłkarzykami i bilardem.

 

Bardzo ciekawy zwyczaj budujący kulturę organizacji. Jeśli chcemy komuś podziękować piszemy to na kartce i wręczamy ją danej osobie, która później może ją wymienić na krówkę.

 

A gdzie mogą spotykać się ludzie? Sal konferencyjnych w Allegro dostatek! Kiedy przyjeżdżają zespoły z innych miast, to czasami dostają takie salki na cały dzień, aby nie dezorganizować pracy w biurze.

 

Zdarzają się też też o wiele mniejsze „salki”, gdzie z trudem mogłyby się zmieścić dwie osoby. Najczęściej znajdują one zastosowanie przy rozmowach telefonicznych. Wchodzi się do nich, aby nie przeszkadzać innym osobom pracującym na open space.

 

Na korytarzach często można spotkać też budki dedykowane tylko rozmowom. Jest w nich zamontowane oddzielne oświetlenie i klimatyzacja – no i nikt nie przeszkadza.

Ciekawym udogodnieniem są też biurka z regulowaną wysokością, przy których można pracować na stojąco.

 

A tak wyglądają biurka, które czekają jeszcze na swoich lokatorów. Do tego świetne, wygodne fotele – sam sprawdzałem.

 

A propos foteli – na części z nich można pracować i bez biurek! Trafił się nawet jeden do masażu.

Niestety nie dane mi było odwiedzić pokoju do spania, ale wierzę na słowo, że taki w Allegro się rzeczywiście znajduje.

 

Tak wygląda miejsce, gdzie Allegro zorganizowało konferencję dla dziennikarzy. To bardzo ciekawa polityka PR-owa, gdzie zamiast organizować wydarzenia z pompą tworzy się kameralne spotkania, gdzie prawie w cztery oczy można podyskutować o polityce firmy.

 

Każda z sal z biurze jest odpowiednio podpisana – zgodnie z kategoryzacją produktów na allegro.pl.

 

Podobnie z szafkami pracowników, ale tylko tymi znajdującymi się najwyżej.

 

REKLAMA

Na koniec chcę się jeszcze podzielić tym zdjęciem z moim ulubionym widokiem z jednej z sal konferencyjnych. Wygląda prawie jak na Manhattanie!

Z przedstawicielami Allegro będziecie mogli porozmawiać już niedługo np. w Poznaniu.

 

Zobacz też nasz spacer live po siedzibie Allegro:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA