Unpacked 2017 - złapane smartfonem #17

Lokowanie produktu

Dziś, dla odmiany, Londyn.

29.03.2017 18.59
tookapic, samsung galaxy a5 2017

Cel podróży jest chyba doskonale znany wszystkim fanom nowych technologii. Jestem na Samsung Unpacked, gdzie zobaczymy... premierę pewnego nowego urządzenia.

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Dzisiejsze zdjęcie wykonałem tuż po wejściu na salę konferencyjną, na której zaprezentowany został nowy smartfon. Kilkadziesiąt minut przed startem wydarzenia udało mi się złapać rząd pustych siedzeń. Kilka minut później wszystkie były już zajęte. W momencie kiedy pisałem te słowa, dziennikarze z całego świata czekali już na godzinę zero, czyli w tym wypadku na 17:00 czasu polskiego.

Dzisiejsze zdjęcie dnia pochodzi prosto z aparatu. Nie zastosowałem żadnej obróbki kolorystycznej.

Samsung Galaxy A5 2017 starał się rozjaśnić scenę. To typowe zachowanie dla każdego aparatu w takich warunkach. Wszystkie dążą do pewnego poziomu jasności, dlatego starają się rozjaśnić zdjęcia z ciemnych pomieszczeń.

Aby oddać prawdziwy charakter sali, przełączyłem aparat w tryb manualny, a następnie ustawiłem czułość ISO na wartość 100. Wcześniej aparat próbował ustawić wartości z zakresu 800-1000. Po obniżeniu czułości uzyskałem taki efekt, jaki chciałem.

W dzisiejszym zdjęciu nie zastosowałem żadnej obróbki kolorystycznej. Widzicie je dokładnie w takiej formie, w jakiej widział je aparat smartfona. Jedyna czynność wykonana w postprocesie to lekkie wyprostowanie zdjęcia.

Jeśli czytasz te słowa po premierze, zapraszamy do naszych materiałów!

Na Spider's Web znajdziecie szereg przekrojowych materiałów tekstowych i wideo, na których poznacie dzisiejsze nowości. Zapraszam do zapoznania się z nimi!

PS Zdecydowanie nie polecam latania samolotem z nie do końca zdrowymi zatokami!

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze