Poczuj magię - złapane smartfonem #15

Lokowanie produktu

Coś niewyraźnie dziś wyglądasz. Ja też.

27.03.2017 19.25
Tookapic, Samsung Galaxy A5 2017

15. zdjęcie w naszym projekcie fotograficznym jest niewyraźne i rozmyte. Dlaczego?

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Jeżeli zdjęcia w projekcie 365 prowadzonym na Tookapic mają przedstawiać każdy kolejny dzień, muszą coś znaczyć dla autora. Muszą przedstawiać jeden najważniejszy moment dnia, lub jeden element, który po czasie będzie się kojarzył z danym dniem.

Zmiana pór roku zadziałała na mnie zdecydowanie niekorzystnie, co mój organizm postanowił, wbrew mojej woli, odchorować. Czuję się tak samo niewyraźnie, jak niewyraźni są ludzie na dzisiejszym zdjęciu. Zastanawiałem się, czy nie sfotografować dziś leków, ale nie biorę ich w takich ilościach, by zapełnić nimi cały kadr.

Kiedy na dzisiejsze zdjęcie spojrzę z perspektywy czasu, myślę, że dokładnie będę pamiętał, co tego dnia czułem. A więc efekt zostanie osiągnięty.

Jak zrobiłem dzisiejsze zdjęcie?

Powstało ono na ruchomych schodach. W półcieniu korytarza smartfon zastosował dłuższy czas naświetlania, co w tym przypadku można wykorzystać do rozmycia sylwetek ludzi.

Aby nie rozmyć zbytnio ściany za ludźmi, podążałem za nią aparatem kiedy wykonywałem zdjęcie. Taka technika nosi nazwę panoramowania.

Do tego zdecydowałem się na pochyły kadr. Przechyliłem smartfona w bok, by linie schodów i lamp były równoległe do dłuższych boków kadru. Uzyskałem dzięki temu efekt pochylenia ludzi, choć oczywiście wszyscy byli wyprostowani.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze