1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Chwila zadumy - złapane smartfonem #11

Lokowanie produktu

Chwila zadumy podczas lunchu w małym londyńskim barze. Czy to echa wczorajszych wydarzeń?

23.03.2017
20:38
tookapic samsung

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Londyn to niesamowicie wdzięczne miasto do fotografowania, zwłaszcza dla osób, które dobrze odnajdują się w zdjęciach ulicznych. Za każdym razem kiedy jestem w tym mieście, wiążę z nim duże nadzieje na ciekawe kadry. Czasami bywa tak, że dosłownie wpadają one same.

Tym razem w Londynie spędziłem zaledwie niecałą dobę, a czasu na fotografowanie było jak na lekarstwo. Odejmując transfery (niestety mocno wydłużone po zamknięciu centrum), konferencję i spanie, okazało się, że jedyną okazją do zdjęć był spacer z hotelu do miejsca konferencji.

Chwila zadumy.

Dzisiejsza fotografia przedstawia starszą kobietę pogrążoną w myślach. Zdjęcie zrobiłem z ulicy, przez szybę, co wprowadziło szereg odbić. Przyznam, że bardzo lubię odbicia z szyb, ponieważ nadają one zdjęciu dodatkowy kontekst i sprawiają, że obrazek jest ciekawszy wizualnie.

Dzisiejszego dnia miałem spory problem z wybraniem zdjęcia dnia. Na fotografowanie miałem znacznie mniej czasu, niż bym chciał, a kilka kadrów miało ten sam poziom.

Poniżej znajdziecie małą galerię zdjęć z dzisiejszego dnia.

Jak edytowałem dzisiejsze zdjęcie?

Czym byłyby odbicia bez kontrastu? W zdjęciu podbiłem lekko ten parametr, a dodatkowo ociepliłem temperaturę barwną. Wygasiłem lekko najjaśnniejsze partie i rozjaśniłem cienie. Wszystko to w aplikacji mobilnej VSCO, którą ostatnio bardzo polubiłem. Tą samą edycję można byłoby też przeprowadzić właściwie w dowolnej innej aplikacji.

Kolejne zdjęcie już jutro. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie znajdziecie wszystkie zdjęcia powstałe w naszym projekcie fotograficznym tworzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic.

Lokowanie produktu
Najnowsze