1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Czerwień nad Londynem - złapane smartfonem #10

Lokowanie produktu

Dziesiąte zdjęcie w naszym projekcie fotograficznym prowadzonym wspólnie z Samsungiem i Tookapic ma symboliczny wymiar.

22.03.2017
22:13
tookapic samsung

Codziennie dzielę się z wami jednym najlepszym zdjęciem, które wykonałem danego dnia smartfonem Samsung Galaxy A5 2017.

Cały dzisiejszy dzień spędziłem w podróży pociągiem i dwoma samolotami. Ostatecznie udało mi się dotrzeć do celu, czyli Londynu.

Zdjęcie z dzisiejszego dnia siłą rzeczy powstało w trasie. Podczas transferów nie wydarzyło się nic szczególnego, stąd zdjęciem dnia jest widok zachodzącego słońca nad Londynem, które wykonałem z okna samolotu. Przy każdym locie wybieram siedzenie przy oknie, bo gra świateł nad chmurami często bywa zaskakująca i może się przyczynić do ciekawego zdjęcia.

Znacznie więcej działo się na ziemi.

Po lądowaniu dowiedzieliśmy się o dzisiejszych dramatycznych wydarzeniach w Londynie. Strzelanina przy parlamencie zablokowała centrum. Pojawiły się tam wozy służb specjalnych i helikoptery. Wiemy już, że były ofiary.

W tej sytuacji wyjątkowo intensywny - a wręcz krwawy - zachód słońca nad Londynem nabrał dodatkowego znaczenia.

Jak powstało dzisiejsze zdjęcie?

Podczas wykonywania zdjęcia aparat starał się rozjaśnić niebo, co w tej scenie nie do końca mi odpowiadało. W takiej sytuacji wystarczy jedynie przesunąć suwak kompensacji ekspozycji w stronę minusa. W smartfonach Samsunga taki suwak pojawia się po dotknięciu ekranu. Zawsze lepiej jest skorygować jasność przed zrobieniem zdjęcia, niż po. Edycja pozwala na wiele, ale pliki w formacie JPG nie są z gumy i mają swoje limity.

Jeśli chodzi o obróbkę, w zdjęciu podciągnąłem lekko kontrast, choć wyglądało ono dobrze także w oryginale.

Już jutro kolejne zdjęcie w naszym cyklu. W międzyczasie zapraszam do odwiedzenia mojego profilu na Tookapic, gdzie możecie obejrzeć wszystkie zdjęcia wykonane w trakcie akcji.

Zobacz: CHALLENGE: Samsung Galaxy A5 2017 i codziennie jedno zdjęcie

Lokowanie produktu
Najnowsze