REKLAMA

Xiaomi Mi Smart Scale - bardzo dobra i tania inteligentna waga

Xiaomi Mi Smart Scale to inteligentna waga, która cechuje się pięknym, minimalistycznym wyglądem oraz bardzo dobrą jakością wykonania. Jej kolejne zalety to bardzo łatwa obsługa oraz stosunkowo niska cena, która wynosi 150 zł.

24.03.2017 08.04
Xiaomi Mi Smart Scale
REKLAMA

Xiaomi Mi Smart Scale to sprzęt piękny. Wygląd tej wagi jest do bólu prosty. Mamy tu do czynienia z białą powierzchnią pokrytą szkłem. Jedynym wyróżniającym się elementem jest malutkie logo Xiaomi umieszczone na centralnej części wagi. Przy jednej z krawędzi wagi znajduje się wyświetlacz, który jest widoczny wyłącznie podczas korzystania z urządzenia.

REKLAMA
Xiaomi Mi Smart Scale

Dolna część obudowy składa się z plastiku oraz czterech, bardzo dużych gumowych nóżek. Na obudowie można znaleźć niezbędne certyfikaty, logo Xiaomi oraz klapkę. Pod tym ostatnim elementem jest miejsce na cztery baterie AA, które są dołączone do zestawu. Tam jest także umieszczony suwak, za pomocą którego wybiera się jedną z trzech jednostek wagi, takich jak kilogramy, funty oraz kany. Niestety są one opisane w języku chińskim, więc wybór odpowiedniej jednostki odbywa się metodą prób i błędów. Kilogramy to opcja najbardziej po prawej.

W Xiaomi Mi Smart Scale pomiar odbywa się w sposób do bólu standardowy

Należy wejść na wagę i chwilę poczekać na wyświetlenie wartości. Gdy ta zostanie trzykrotnie podświetlona i wygaszona, zostanie zapisana w pamięci urządzenia. A jako że inteligentna waga ma moduł Bluetooth 4.0, informacja trafi do urządzenia mobilnego z zainstalowaną aplikacją MiFit.

Program można pobrać ze sklepu Google Play i jest dostępny w języku polskim. Po uruchomieniu program poprowadzi użytkownika za rękę i tłumaczy, jak zsynchronizować wagę z aplikacją. Po zrobieniu tego wystarczy… się ważyć. I mieć w pobliżu telefon. Wówczas dane z ważenia momentalnie pojawią się w aplikacji. To tyle!

Wystarczy ważyć się i co jakiś czas sprawdzać trend na telefonie. Ta sama aplikacja współpracuje też z opaską Mi Band. Można więc w jednym miejscu sprawdzać, czy się odpowiednio dużo ruszamy i waga spada w pożądanym tempie. Co więcej, po zsynchronizowaniu informacji z Google Fit, dane na temat wagi trafią bezpośrednio do usługi Google. Można ją też zsynchronizować z usługą Samsung S-Health. Także w tym przypadku działa idealnie.

Sama waga służy wyłącznie do badania całej masy ciała, bez podziału na wodę, tłuszcz oraz mięśnie. Po sprzęcie kosztującym 150 zł nie można było jednak spodziewać niczego więcej. To urządzenie dla osób szukających nowoczesnego sprzętu o podstawowych możliwościach. Jedynym wyróżnikiem jest fakt, że waga odróżnia różnych użytkowników. Dzięki temu może być sparowana zarówno z telefonem moim, jak też mojej kobiety.

Czy warto kupić Xiaomi Mi Smart Scale?

REKLAMA

Jak najbardziej! To prosty, ale użyteczny gadżet. Dzięki obecności w telefonie informacji na temat aktualnej wagi jesteśmy w stanie na bieżąco śledzić naszą masę i, w razie potrzeby, odpowiednio szybko ją korygować. Oczywiście może się wydawać, że równie dobrze możemy notować naszą wagę każdego dnia, jednak komu by się chciało to robić? W dodatku urządzenia nie da się oszukać, w przeciwieństwie do dzienniczka.

Xiaomi Mi Smart Scale to gadżet, którego używam od ponad roku. Co tu dużo mówić, świetnie spełnia swoją rolę. Nie jest przesadnie drogi i automatycznie przesyła informacje na temat naszej masy do smartfona. Do tego ta inteligentna waga jest bardzo ładna, więc będzie idealnie pasować do każdej łazienki. Gorąco polecam ją każdej osobie, która chce w wygodny i nowoczesny sposób kontrolować swoją masę, nie wydając jednocześnie majątku na wagę bardziej renomowanej firmy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA