1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Posiadacze Windows 10, od dziś macie aplikację do komentowania naszych tekstów

disqus - aplikacja windows

Testy beta trwały bardzo, bardzo długo, ale w końcu jest. Oficjalna aplikacja do obsługi Disqusa jest już dostępna na Windows 10. Podpowiedź: to ta usługa, za pomocą której dyskutujemy pod tekstami Spider’s Web.

Disqus to usługa, z której korzysta wiele czołowych serwisów internetowych na całym świecie. Korzysta z niego również Spider’s Web z uwagi na duże korzyści, jakie on zapewnia, zarówno użytkownikom, jak i właścicielom strony.

Disqus bowiem oferuje drzewiastą strukturę dyskusji, pojedynczy login użytkownika dla wszystkich serwisów internetowych na których jest zainstalowany, przyzwoite narzędzia do zarządzania i jest relatywnie tani. Ma też swoje wady, ale bilans zysków i strat wychodzi na jego korzyść.

Jego uniwersalność i popularność stanowi jednak pewien problem. Jak uczestniczymy w wielu dyskusjach na wielu portalach to niełatwo się w tym wszystkim połapać i wszystko to śledzić. Można polegać na pamięci, na panelu webowym, na powiadomieniach mailowych.

Można też zainstalować aplikację Disqus na Windows 10, która właśnie wyszła z fazy beta

Ktoś w Disqusie bardzo lubi Microsoft. Na tyle, że od lat priorytetyzuje tę platformę nad innymi, z punktu widzenia Disqusa bardziej istotnymi. Aplikacja kliencka na Windows Phone była przez pewien czas jedyną dostępną. Zresztą te aktualnie oferowane na inne platformy pozostawiają sporo do życzenia.

Tymczasem Disqus właśnie zaprezentował produkcyjną wersję nowej aplikacji klienckiej dedykowanej telefonom, tabletom i pecetom z Windows 10. Nie zwiększa ona w istotny sposób samej wygody pisania, choć i tak preferuję dyskutować przez aplikację zamiast przez przeglądarkę internetową.

Oferuje ona jednak powiadomienia o nowych odpowiedziach na nasze komentarze. Te są wyświetlane zarówno w Centrum akcji, jak i na kafelku aplikacji jeżeli zdecydujemy się go przypiąć do ekranu startowego naszego urządzenia.

disqus aplikacja windows 10

No dobrze, ale czy warto w ogóle instalować aplikację Disqus?

To zależy jakim rodzajem czytelnika jesteś. Jeżeli w komentarzach udzielasz się rzadko, raczej je czytasz i niespecjalnie angażujesz swój czas w długie dyskusje i wymiany poglądów, aplikacja ta wydaje się być zbędnym balastem.

Jeżeli jednak lubisz te wymiany poglądów, działasz na wielu serwisach internetowych i żyjesz tymi dyskusjami, to nie mam pojęcia czemu jeszcze to czytasz zamiast udać się do Sklepu Windows. Aplikacja, rzecz jasna, jest darmowa.