REKLAMA

Żałuję, że nie ma mnie dzisiaj w Warszawie. Wieczorem odbędzie się tam wyjątkowe widowisko mappingu 3D

Dziś, w czwartek, o 18:30 warto wybrać się na centrum Warszawy, by zobaczyć, jak stolica wyglądała... aż 250 lat temu. W Śródmieściu, na Pasażu Lipińskiego (Al. Jerozolimskie 63, skrzyżowanie z ul. Emilii Plater) odbędzie się mapping 3D, który przeniesie nas w przeszłość. 

02.03.2017 14.31
Warszawa sprzed wieków? Zobacz mapping 3D w centrum miasta
REKLAMA
REKLAMA

Już za kilka godzin Pasaż Lipińskiego rozbłyśnie światłami. Zgromadzona publiczność będzie mogła obejrzeć multimedialne show, które przedstawi Warszawę taką, jaka była 250 lat temu. Ten niezwykły pokaz będzie połączeniem animacji, muzyki i światła. Całość potrwa blisko 4 minuty, a wstęp na show jest darmowy.

Co to jest mapping?

Mapping polega na wykorzystaniu jakiegoś obiektu i nałożeniu na niego obrazu. Dzięki operowaniu światłem na danym budynku wyświetlają się różne animacje, symulujące jakąś rzecz, miejsce, postać itd. Można to porównać do obrazu kinowego, który wyświetlany byłby np. na jakimś bloku czy wykorzystaniu ściany jako tła do obrazu emitowanego z projektora.

Jak będzie wyglądał mapping 3D w Warszawie?

Uczestnicy pokazu będą mieli okazję zobaczyć np. konne tramwaje, czy Dworzec Wiedeński, sceny z dwudziestolecia międzywojennego. Zaprezentowane będą też zmiany, jakie odbyły się w Warszawie w ostatnich latach. Historia miasta zostanie przedstawiona w formie wizualizacji w centrum Warszawy. Obejrzymy archiwalne materiały, które przybliżą dzieje miasta i pokażą transformacje przechodziła stolica.

Pokaz rozpocznie się o 18:30 i potrwa do 19:30. W tym czasie mapping zostanie powtórzony kilkanaście razy, aby jak najwięcej osób mogło go obejrzeć.

Żałuję, że nie ma mnie dzisiaj w Warszawie, bo chętnie zobaczyłabym takie widowisko na żywo. Materiały z innych miast i krajów, które znalazłam w sieci, wyglądają naprawdę spektakularnie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA