REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nie lada gratka dla fanów gier przygodowych. Genialna Syberia II dostępna za darmo!

Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji zagrać w genialną Syberię II Benoîta Sokala, czym prędzej przypisz ją do konta Origin. Gra jest dostępna za darmo.

07.03.2017
18:57
Syberia II za darmo na Origin
REKLAMA
REKLAMA

Takich gier już się nie robi… choć może się to zmienić. Syberia III nadciąga wielkimi krokami i powinniśmy ją zobaczyć już pod koniec kwietnia. Jeśli nie znasz tej serii gier przygodowych, warto nadrobić zaległości i zagrać w część drugą.

Syberia II dostępna za darmo na Originie.

Syberia II właśnie stała się specjalnym prezentem na platformie Origin, co oznacza, że przez ograniczony czas można ją przypisać do konta zupełnie za darmo. Standardowa cena gry wynosi 59 zł. Grę otrzymujesz na zawsze, a więc jeśli przypiszesz ją do konta, będziesz mógł w nią grać nawet kiedy promocja dobiegnie końca.

Syberię II można dodać do konta Origin z poziomu strony internetowej lub poprzez klienta usługi na komputerze. Gra jest dostępna na Windowsa.

Klasyka klasyki

Syberia II za darmo na Origin class="wp-image-549734"

Seria Syberia należy do nieco już zapomnianego gatunku gier przygodowych typu point&click. Grę wyprodukowało studio Microids, a na czele zespołu stał belgijski rysownik Benoît Sokal.

W momencie premiery gra urzekała piękną warstwą wizualną, na którą składały się ręcznie malowane, statyczne tła, a także elementy grafiki trójwymiarowej. Dziś grafika zdążyła się zestarzeć, ale tego samego nie można powiedzieć o historii.

Syberia II jest kontynuacją przygód młodej prawniczki Kate Walker, która szuka spadkobiercy fabryki mechanicznych zabawek Hansa Voralberga. W drugiej części serii trafimy do Rosji, gdzie podobno nadal żyją mamuty… Klimat tej historii jest wyjątkowy do dziś i przypomina klasyczne baśnie.

Pod względem mechaniki starsze pokolenie graczy poczuje się jak w domu.

REKLAMA

Syberia II to cała seria zagadek, które rozwiążemy poprzez dialogi z postaciami i poprzez interakcję z otoczeniem. Point&click na całego.

Pamiętam, jak zagrywałem się w Syberię II tuż po premierze. Aż trudno uwierzyć, że od tego czasu minęło już prawie 13 lat! Jeśli - podobnie jak ja - czekasz z wypiekami na twarzy na Syberię 3, masz świetną okazję do przypomnienia sobie historii z poprzedniczki. A jeśli jeszcze nie miałeś okazji, naprawdę warto dać tej grze szansę. Polecam.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA