REKLAMA

Xperia L powraca. Przed wami Sony Xperia L1

Xperia L1 ma przykuć uwagę tych użytkowników, którzy szukają telefonu, który „po prostu działa”. Na razie nie wiemy czy obietnica została spełniona, ale urody temu telefonowi odmówić nie można.

20.03.2017 10.41
Sony Xperia L1
REKLAMA
REKLAMA

Xperia L1 jest promowana jako „bardzo elegancki telefon”, a tak przynajmniej wynika z materiałów prasowych nadesłanych mi przez firmę Sony. I faktycznie, L1 wygląda bardzo zachęcająco. Zachowuję stylistykę Xperii i cieszy oko, zarówno w czarnej, jak i białej wersji. Przynajmniej moje, bo wiele tu zależy od gustu.

Zostawmy jednak wygląd i skupmy się na sprawach bardziej mierzalnych. Sony Xperia L1 wyposażona jest w 5,5-calowy wyświetlacz HD. Tak, HD, bowiem oferuje on rozdzielczość 720p. Znacznie mniej niż typowe sztandarowe modele, ale warto pamiętać, że to nadal dobra rozdzielczość, a dzięki temu telefon pracuje dłużej na akumulatorze.

Sony Xperia L1 – przyzwoita specyfikacja sprzętowa.

Za wydajność pracy odpowiada tu czterordzeniowy procesor MediaTek taktowany z częstotliwością 1,45 GHz, któremu towarzyszy 2 GB RAM. Zdecydowanie wystarczająca konfiguracja. Do tego dochodzi 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć o maksymalnie 256 GB za pomocą karty microSD. Całość uzupełnia 13-megapikselowy aparat f/2.2 z autofokusem.

Sony Xperia L1 class="wp-image-552010"

Dodatkowo, w tle działa usługa Smart Cleaner zarządzająca wydajnością urządzenia. Automatycznie zamyka nieużywane aplikacje i czyści pamięć podręczną, co zapewnia Xperii L1 dużą dozę bezproblemowości.

To nie jest czysty Android Nougat. Dodatki w Sony Xperia L1 zapowiadają się jednak ciekawie.

REKLAMA

Xperię L1 wyposażono w funkcję Xperia Actions, która aktywnie dostosowuje się do osobistych ustawień i przyzwyczajeń użytkownika, sterując działaniem urządzenia. Zaprezentowany w minionym roku osobisty asystent Xperia Tips dostraja się do preferencji użytkownika, oferując porady na temat funkcji, z których korzysta, sugerując pobranie map i słowników na podstawie lokalizacji w czasie podróży.

Xperia L1 pojawi się na wybranych rynkach Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki, Ameryki Północnej i Łacińskiej w końcu kwietnia 2017 roku. W Polsce telefon będzie dostępny na otwartym rynku i u wybranych operatorów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA