REKLAMA

Brylowały w Vegas, teraz wchodzą do polskich sklepów. Oto nowe Sony Bravia 4K HDR

Podczas tegorocznych targów CES firma Sony zaprezentowała swojego pierwszego OLED-a, ale też i nowe telewizory Bravia 4K HDR.  A modele XE93, XE90 i XE80 są już dostępne w polskich sklepach.

07.03.2017 18.19
Sony Bravia 4K HDR w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Wzrost popularności usług VOD, płyt 4K UHD Blu-ray, czy gier na konsolę PlayStation 4 Pro czy Xbox One S pokazują, że w końcu coś się dzieje na rynku jeśli chodzi o poprawienie jakości obrazu telewizorów, coś znacznie istotniejszego od cyrkowego stereoskopowego 3D.

W świat „pełnego UHD” (a więc do rozdzielczości 4K i techniki HDR) ochoczo wkracza też Sony. Zaprezentowane na CES 2017 modele XE93, XE90 i XE80 właśnie trafiły do sprzedaży.

Sony Bravia 4K HDR w Polsce class="wp-image-549712"
Sony nie odmówił sobie też przyjemności zaprezentowania modelu A1. Przepiękny OLED-owy telewizor nie ma jednak jeszcze polskiej ceny.

Sony Bravia XE93 zapowiada się szczególnie ciekawie.

Tym, co wyróżnia telewizory z serii XE93, jest udoskonalona technologia podświetlenia LED o nazwie Slim Backlight Drive+, która kieruje światło tam, gdzie jest ono potrzebne, wypełniając sceny dodatkową jasnością i wyższym kontrastem. W telewizorach serii XE93 zastosowano również znany z serii Z procesor przetwarzania obrazu 4K HDR Processor X1 Extreme.

Poprzez połączenie z lokalnym przyciemnianiem i rozjaśnianiem obrazu nowe telewizory zapewniają zdecydowanie większą jasność i wyjątkowy kontrast w porównaniu do starszych urządzeń Sony.

Nie zapominajmy też o przystępniejszych cenowo Sony Bravia XE90 i XE80.

Modele XE90 i XE80 mogą się pochwalić udoskonaloną technologią Triluminus Display, która ma znaczący wpływ na dostępną paletę kolorów i ich dokładną reprodukcję. Natomiast za dobry wygląd szczegółów w obrazie wyświetlanych z dowolnego źródła odpowiada algorytm 4K X-Reality Pro, autorska technika Sony.

Sony Bravia 4K HDR w Polsce pod czujnym okiem Google’a.

Wszystkie telewizory z rodziny XE pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Android TV. Mamy więc dostęp do usług multimedialnych Google Play a także do wszystkich innych usługodawców, którzy zdecydowali się stworzyć aplikację kliencką na telewizyjny system operacyjny Google’a.

REKLAMA

Funkcja sterowania głosowego daje możliwość wyszukiwania materiałów, zadawania pytań Wyszukiwarce Google i sterowania telewizorem, a wbudowany Chromecast z pozwala na przesyłanie materiałów ze telefonu lub tabletu.

Nowe telewizory Sony są dostępne w wersjach od 43 do 75 cali. Ceny rozpoczynają się od 3999 zł (43-calowy XE80), a kończą na 19 999 zł (75-calowy XE90). Poprosiliśmy firmę Sony o użyczenie nowych modeli na testy, byśmy mogli im się dokładniej przyjrzeć. Wtedy napiszemy o nich więcej, koncentrując się na faktycznych możliwościach i relacji jakości do ceny.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA