1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Bycie smart się opłaca. Dzięki usłudze smartDOM od Plusa możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy

Lokowanie produktu

W pakiecie się opłaca – tę prawdę zna każdy, kto czyha na różne promocje, od tych związanych z artykułami spożywczymi po przemysłowe. Ale nie tylko. Sieci komórkowe coraz częściej przekonują nas, że duety i pakiety rodzinne mają sens. Plus mówi nam wprost, że bycie smart się opłaca i dzięki skorzystaniu z oferty smartDOM przygotowanej wraz z Cyfrowym Polsatem możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy.

07.03.2017
21:08
Dzięki usłudze smartDOM od Plusa zaoszczędzisz sporo pieniędzy

Jeśli skorzystamy z pakietu smartDOM nasze oszczędności mogą powiększyć się nawet o ponad 1000 złotych w skali roku. Wystarczy tylko być abonentem Plusa lub Cyfrowego Polsatu i skompletować szereg usług.

Co to jest smartDOM?

W skład oferty smartDOM wchodzi szereg usług – telefonia komórkowa, telewizja satelitarna, prąd, ubezpieczenie samochodu, monitoring (czyli tzw. bezpieczny dom), dostęp do internetu czy konto bankowe. Dodatkowo zyskujemy, na przykład, 10 proc. zniżki na wybrane sprzęty AGD, takie jak chłodziarko-zamrażalka czy pralka. Oszczędności, które zyskać możemy w ramach smartDOMu wynikają: po pierwsze, z faktu, że jesteśmy abonentami Plusa lub Cyfrowego Polsatu i dzięki temu, że bierzemy coś w pakiecie, niektóre opłaty za dane usługi mamy pomniejszone. Inaczej, niż gdybyśmy zdecydowali korzystać się tylko z jednej z nich.

Na przykład, korzystając z oferty smartDOM, opłata handlowa dołączana do rachunku za prąd będzie o połowę niższa (3 a nie 6 złotych miesięcznie), niż gdybyśmy chcieli podpisać umowę z Plusem wyłącznie na dostawę prądu. Łącznie daje to zaoszczędzoną kwotę 36 złotych rocznie.

Po drugie, Plus porównał koszty swoich usług, np. dostawę prądu do kosztów usług innych firm.

Inni dostawcy prądu, jeśli wgryziecie się bardziej w opis ich ofert, nie naliczają co prawda opłaty handlowej do rachunku za prąd, ale mają z kolei wyższą opłatę za zużyty kWh niż Plus.

Dzięki specjalnemu kalkulatorowi energii klienci Plusa i Cyfrowego Polsatu mogą obliczyć, ile zaoszczędzą, korzystając z dostawy prądu u tego usługodawcy. Nie musimy też bać się o zmianę kosztów czy jakiekolwiek ukryte opłaty. Plus gwarantuje nam niezmienność stawki przez cały czas trwania naszej umowy.

Co istotne, aktualnie oprócz dostawy prądu, możemy skorzystać też z gazu dostarczanego przez Plusa. Abonenci Plusa i Cyfrowego Polsatu płacą oczywiście mniej za zużycie każdego kWh. W tym przypadku, tak samo jak podczas skorzystania z dostawy prądu, ustanowione ceny nie zmienią się w trakcie trwania naszej umowy z Plusem.

Ile za co zapłacimy i ile możemy zyskać?

Spójrzmy na początek na opłaty za usługi, które chyba najbardziej wszystkich interesują, czyli korzystanie z telefonu komórkowego, dostęp do internetu i telewizja. Jeśli wybierzemy abonament telefoniczny w Plusie (kwoty 29,99 zł, 49,99 zł lub 69,99 zł miesięcznie) drugi produkt, na przykład telewizja satelitarna Cyfrowego Polsatu z ponad 170 kanałami lub internet 50 GB LTE będzie o 50 proc. tańszy.

A zatem za telewizję zapłacimy 29,99 zł miesięcznie, a nie 59,99 zł, a za internet 25 zł, a nie 49,99 zł. W skali roku daje nam to oszczędności blisko 300 zł.

Ponadto, zgodnie z flagową promocją Plusa - „drugi produkt za połówkę, trzeci za złotówkę” trzecią z podstawowych usług, jaką jest telewizja satelitarna, telefon czy internet, możemy mieć już za złotówkę. A to daje nam już blisko 230 złotych oszczędności w skali roku.

Warto dodać, że abonament w Plusie, weźmy ten uśredniony za 49,99 zł miesięcznie, oferuje nam: rozmowy bez limitu do wszystkich na komórkowe i stacjonarne, SMS-y i MMS-y bez limitu, 5GB + LTE bez limitu GB przez 3 miesiące oraz 120 min/MMS/SMS na terenie UE.

W Plusie możemy też kupić dostęp do internetu LTE. 50 GB miesięcznie kosztuje 49,90 zł, a 80 GB miesięcznie 69,90 zł. Przez trzy miesiące za abonament płacimy 0 zł, a w pakiecie otrzymujemy dostęp do serwisów IPLA i HBO GO.

Cyfrowy Polsat to przede wszystkim telewizja – pakiet satelitarny i serwis Cyfrowy Polsat GO.

Korzystanie z tej usługi daje nam możliwość oglądania 170 kanałów, nie tylko w telewizji. Dzięki aplikacji Cyfrowy Polsat GO możemy korzystać z dostępu do różnych stacji za pomocą urządzeń mobilnych, takich jak smartfon czy tablet. Skorzystamy z nich w urządzeniach z Androidem i systemem iOS.

W ofercie Plusa i Cyfrowego Polsatu znajduje się właściwie wszystko to, co potrzebne nam jest do nowoczesnego funkcjonowania. Oprócz telefonii komórkowej, telewizji satelitarnej i internetu, możemy skorzystać z usługi bezpieczny dom, polegającej na tym, że wyposażymy nasz dom w kamerę i będziemy mogli 24 godziny na dobę monitorować to, co dzieje się na naszym podwórku. Pliki będą przechowywane 3 dni po nagraniu, więc w razie kradzieży możemy przejrzeć to, co działo się wokół naszego domu. W programie smartDOM skorzystamy też z dostawy prądu, usług bankowych, a także ubezpieczenia, na przykład OC czy AC dla naszego samochodu.

Ale po co to wszystko?

Ktoś może zadawać sobie pytanie, czy właściwie potrzebny mu jest smartDOM. Przecież teraz też ma telefon, internet, telewizję, ubezpiecza swój samochód i nie czuje tak naprawdę potrzeby, by cokolwiek zmieniać.

Wygoda i prostota

smartDOM to przede wszystkim wygoda i prostota. Rachunki możemy powiązać ze sobą w taki sposób, by zminimalizować koszty, a z różnych usług korzystać na wielu urządzeniach, dopasowując je do aktualnej sytuacji. Na przykład programy telewizyjne możemy oglądać nie tylko w telewizorze, do czego przywykliśmy, a na wielu urządzeniach mobilnych, które zawsze mamy pod ręką.

Oszczędności

I tu właśnie przechodzimy do tzw. bonusów. Skorzystanie z oferty pozwala nam zaoszczędzić nawet ponad 1000 zł rocznie, jeśli oczywiście skorzystamy z pełnego pakietu usług. Ale wystarczy połączyć ze sobą choćby dwie czy trzy usługi, które rzeczywiście nam są potrzebne, by parę groszy wpadło na oszczędnościowe konto. W dłużej perspektywie, np. kilku lat możemy mówić nawet o kilku tysiącach złotych, a przecież z internetu, telefonu, telewizyjnej rozrywki czy prądu nie zamierzamy przestać korzystać. No chyba, że planujecie jakąś eskapadę na stałe do chaty w Bieszczadach.

Dla kogo jest smartDOM?

smartDOM jest właściwie opłacalny nawet dla jednoosobowego gospodarstwa rodzinnego, choć oczywiście większe zapotrzebowanie na pewne usługi będzie wtedy, jeśli mówimy o dużej rodzinie. Im więcej osób, tym więcej bonusów możemy zyskać. Na przykład, jeśli dwie osoby wezmą telefon w abonamencie za wspomniane 49,99 zł miesięcznie, jako rodzina możecie skorzystać ze zniżki 50 proc. zarówno na internet LTE oraz na telewizję satelitarną. Najbardziej więc opłaca się być smart w rodzinie.

Lokowanie produktu
Najnowsze