1. SPIDER'S WEB
  2. Foto
  3. Tech

Najlepsze filmy nagrane dronami według konkursu NYC DFF. Coś niezwykłego!

Najlepsze filmy nagrane dronami według konkursu NYC DFF. Coś niezwykłego!

Zwycięskie filmy konkursy NYC Drone Film Festival wynoszą nagrywanie dronem na zupełnie nowy poziom. Będziesz je oglądał jak zahipnotyzowany.

Jeśli chodzi o nagrywanie dronem, możemy zaobserwować sinusoidę zainteresowania. Kiedy pojawiały się pierwsze przystępne cenowo drony dostosowane do nagrywania, świat zachłysnął się kadrami z powietrza.

Można było nagrać dosłownie cokolwiek, by wywołać zachwyt. Szybko okazało się, że sama podniebna perspektywa to trochę za mało, a wspomniane cokolwiek w każdym filmie wygląda właściwie tak samo.

NYC Drone Film Festival przywraca wiarę w nagrywanie z powietrza.

Na szczęście są twórcy, którym nie wystarczy samo efekciarstwo ujęć wykonanych z użyciem dronów. Zamiast iść po linii najmniejszego oporu, starają się oni wykrzesać z dronów coś więcej.

Efekty, które możecie zobaczyć poniżej, dosłownie rzucają na kolana. Przekrój przez techniki, style i motywy jest przeogromny. Widać tu ogromną kreatywność twórców.

Zapraszam na niezwykłą ucztę dla oka. Poniżej znajdziecie zwycięskie filmy z głównych kategorii konkursu NYC Drone Film Festival.

2D RUN - MMP3 - najlepszy film roku

1. miejsce w kategorii Freestyle / FPV

1. miejsce w kategorii Architektura

1. miejsce w kategorii Krajobraz

1. miejsce w kategorii News / Dokument

1. miejsce w kategorii Opowiadanie

1. miejsce w kategorii Sporty ekstremalne

1. miejsce w kategorii z wykorzystaniem drona

1. miejsce w kategorii *Dronie* (selfie z drona)

1. miejsce w kategorii Showreel

Sam festiwal wyrasta na jedno z najważniejszych wydarzeń świata dronów.

Tegoroczna edycja NYC Drone Film Festival to już trzecia odsłona konkursu dla filmowców, którzy wykorzystują koptery. W ubiegłych latach również mogliśmy zobaczyć na NYCDFF wiele kapitalnych filmów, ale tym razem efekty są powalające.

Efekty są warte uwagi tym bardziej, że jeszcze kilkanaście lat temu były niemożliwe do wykonania. Czasami oglądając idealnie precyzyjne przeloty można odnieść wrażenie, że patrzymy na grafikę komputerową, a nie nagranie.

Jak widać, cały czas można stworzyć nowoczesny, unikalny i przełomowy materiał z drona. Jeśli twórcy będą szli w tę stronę, to jestem spokojny o ten dział rynku.