REKLAMA

Oto 5 najpopularniejszych gier na Androida w historii. Brakuje oczywistego tytułu

W co najchętniej grają posiadacze smartfonów? Google udzielił odpowiedzi na to pytanie. Oto najpopularniejsze gry mobilne dostępne w sklepie Google Play:

06.03.2017 19.55
Najlepsze aplikacje na Androida
REKLAMA
REKLAMA

5. Clash of Clans

Clash of Clans

Jest to gra strategiczna, która polega na rozbudowywaniu swojej osady i bronieniu jej przed atakami przeciwników. Gra wymaga nie tylko refleksu, ale też strategii. Do rozbudowy osady niezbędne są bowiem surowce, które trzeba zdobywać, także rabując je od innych graczy.

4. Despicable Me

Despicable-Me-Minion-Rush

Prosty tytuł, z którym poradzi sobie absolutnie każdy. W grze kierujemy Minionkiem, który musi przebiec jak najdłuższy dystans i zebrać po drodze jak największą liczbę bananów. Minionek na drodze spotyka wiele różnego rodzaju przeszkód, które warto omijać.

Temple Run 2

To kontynuacja niezwykle popularnej gry mobilnej. W tytule tym gracz wciela się w poszukiwacza przygód, który ukradł przeklętą figurkę bożka. W ten sposób rozwścieczył demona, który chce odzyskać swoją własność. Graczowie pozostaje jedynie uciekać, zbierając przy okazji po drodze złoto.

2. Subway Surfers

Subway Sufers

Tytuł ten jest bardzo podobny do poprzednich opisanych tu gier. Opowiada historię dwóch brzdąców, którzy starają się malować graffiti na pociągach. Przy każdej próbie zrobienia tego są zmuszeni do ucieczki przed strażnikiem i jego psem. W trakcie ucieczki należy zbierać monety, które można potem wydać na liczne przedmioty ułatwiające grę.

Najpopularniejsze gry mobilne: Liderem zestawienia jest Candy Crush Saga

Delikatnie mówiąc, nie jest to najbardziej ambitny tytuł, jaki można znaleźć w Google Play. Być może właśnie prosta rozgrywka polegająca na zbijaniu grup takich samych elementów jest przyczyną popularności tej gry. Candy Crush Saga jest nie tylko jedną z najpopularniejszych, ale też najbardziej dochodowych gier mobilnych na świecie.

Jak widać, najpopularniejsze gry mobilne to naprawdę proste tytuły.

REKLAMA

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajmuje tytuł, którego różne wersje mogliśmy oglądać przez ostatnie kilkanaście, jeżeli nie kilkadziesiąt lat. Z kolei trzy kolejne gry należą do gatunku endless runer. Wyjątkiem jest ostatni tytuł w zestawieniu. Clash of Clans w porównaniu z pozostałymi wymienionymi grami okazuje się niezwykle skomplikowany. Jednak jak widać próg wejścia nie jest tu na tyle duży, by zniechęcić mainstreamowego gracza.

Nie rozumiem tylko jednego: jak na tej liście mogło zabraknąć Angry Birds?

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA