REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Sprzęt

Oto 5 najpopularniejszych aplikacji na Androida w historii! Jednej raczej nie znasz

Google Play obchodzi dziś piąte urodziny! Z tej okazji Google ujawnił garść interesujących statystyk dotyczących swojego sklepu. Dzięki temu poznaliśmy najpopularniejsze aplikacje w jego historii. Oto one:

Najpopularniejsze aplikacje na Androida w 2016 roku. Google podaje pełne zestawienie Google play
REKLAMA
123 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA
Snapchat Memories

Piąte miejsce w zestawieniu zajmuje Snapchat. Ten serwis społecznościowy pod niemal każdym względem różni się od swoich konkurentów. Najważniejszą cechą Snapchata jest ulotność wysyłanych za jego pomocą wiadomości. Użytkownik ma zaledwie kilka lub wręcz kilkanaście sekund na obejrzenie otrzymanego filmu lub zdjęcia.

Instagram Stories

Instagram to zdecydowanie najpopularniejszy serwis fotograficzny na świecie. Początkowo pozwalał wyłącznie na publikowanie zdjęć w kwadratowym formacie, ale jakiś czas temu pozwolił także na umieszczanie innych fotografii, a nawet filmów i materiałów w stylu Snapchata. Cechą charakterystyczną Instagrama są filtry, za pomocą których można upiększyć (lub całkowicie zepsuć) zdjęcie.

3. Pandora Radio

Pandora Radio

Aplikacja ta jest w pełni darmowym i spersonalizowanym radiem. Niestety w Polsce program ten nie jest w ogóle dostępny. Jest to spowodowane kwestiami licencyjnymi oraz prawnymi. Oficjalnie usługa ta jest dostępna wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, Australii oraz Nowej Zelandii. Tym bardziej należy docenić ten sukces.

facebook messenger - piłkarska emotka

Przez ten komunikator praktycznie przestałem korzystać z klasycznych SMS-ów. Facebook Messenger stał się standardowym komunikatorem prawie na całym świecie. Ktoś może nie używać Skype’a, WhatsApp czy innego Vibera. Ale jeżeli ktoś korzysta z Internetu, możesz z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że możesz skontaktować się z nim za pomocą Facebook Messengera.

Facebook na Androidzie

Jeżeli nie ma cię na Facebooku, to nie istniejesz. Jest w tym ziarnko prawdy. Facebook stał się tak popularną platformą, że korzysta z niej praktycznie każdy. Dla wielu osób Facebook stał się synonimem Internetu. Jest to zasługa łatwej w odbiorze formy tablicy, na której możemy znaleźć wszystkie aktualne i potencjalnie interesujące dla nas informacje.

Najpopularniejsze aplikacje to te od Facebooka.

REKLAMA

Wiele osób może być zdziwionych brakiem na liście aplikacji stworzonych przez Google. Jest to kwestia metodologii obranej przez Google. Firma z Mountain View postanowili umieścić w zestawieniu wyłącznie najpopularniejsze aplikacje pobierane z Google Play, które nie są preinstalowane na smartfonach. To mądra decyzja. W przeciwnym razie całe zestawienie byłoby zdominowane przez programy stworzone przez Google, które znajdują się na niemal każdym smartfonie z Androidem.

Jednak mimo to mamy również do czynienia z pewnego rodzaju dominacją. W końcu wśród pięciu najpopularniejszych aplikacji są aż trzy należą do Facebooka. Jak widać, Mark Zuckerberg rządzi nie tylko dużą częścią rynku serwisów społecznościowych oraz całego Internetu, ale też w sklepie z aplikacjami należącym do jednego ze swoich największych konkurentów.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA