REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Microsoft jest przekonany, że rozważasz przesiadkę z Maca na Surface'a. Teraz ci to ułatwi

Microsoft opublikował na swojej stronie aplikację, która ułatwi nam przesiadkę z Maca na Surface’a, jak się już na nią zdecydujemy.

20.03.2017
16:20
Mac to Surface Assistant
REKLAMA
108 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Jesteś nowoczesnym użytkownikiem komputerów, na pewno wszystko co potrzebne trzymasz w chmurze, prawda? Dzięki temu na każdym systemie i każdym urządzeniu od razu masz dostęp do wszystkiego, co potrzebne. Piękna sprawa, zazwyczaj działa. Przy czym kluczowe jest tu słowo „zazwyczaj”.

Zawsze - niezależnie od tego czy przesiadamy się z iPhone’a na Androida czy z Linuxa na Windowsa czy z czegoś na coś jeszcze innego – migracja jest bolesna. Nawet jeśli nie uczyniliśmy z pamięci naszego urządzenia zbioru big data.

Microsoft chce ułatwić życie wszystkim użytkownikom, którzy zdecydowali się porzucić leciwego Maca na rzecz nowoczesnego Surface’a (hi hi) i udostępnił narzędzie (do pobrania stąd) mające na celu przeniesienie danych z jednego urządzenia na drugie.

Z Maca na Surface – gdy synchronizacja zawiedzie.

Zaletą tej aplikacji jest fakt, że rozpoznaje ona dane pochodzące z wielu różnych usług i aplikacji, automatyzując całą procedurę przenosin. Wystarczy pozaznaczać wszystkie zbiory danych które chcemy przenieść i gotowe. No prawie, bo jeszcze pozostaje nam czas transmisji danych.

Mac to Surface Assistant class="wp-image-552037"
Mac to Surface Assistant (źródło: MSPoweruser)
REKLAMA

Nie jestem pewien, czy narzędzie to zadziała w przypadku przesiadki na inny PC z Windows 10 niż Surface. Powinno, przy założeniu, że jego producent nie zmodyfikował domyślnych lokalizacji typowych zbiorów. Niestety, nie mam tego jak przetestować, a sam Microsoft wspomina tylko o Surface.

Teraz pozostaje mi tylko zadać pytanie, bo przyznam, że jestem ciekawy: czy jest tu na sali ktoś, ktokolwiek wśród czytelników Spider’s Web, któremu to narzędzie się przyda?

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA