Oprogramowanie  / News

Microsoft jest przekonany, że rozważasz przesiadkę z Maca na Surface'a. Teraz ci to ułatwi

108 interakcji
dołącz do dyskusji

Microsoft opublikował na swojej stronie aplikację, która ułatwi nam przesiadkę z Maca na Surface’a, jak się już na nią zdecydujemy.

Jesteś nowoczesnym użytkownikiem komputerów, na pewno wszystko co potrzebne trzymasz w chmurze, prawda? Dzięki temu na każdym systemie i każdym urządzeniu od razu masz dostęp do wszystkiego, co potrzebne. Piękna sprawa, zazwyczaj działa. Przy czym kluczowe jest tu słowo „zazwyczaj”.

Zawsze - niezależnie od tego czy przesiadamy się z iPhone’a na Androida czy z Linuxa na Windowsa czy z czegoś na coś jeszcze innego – migracja jest bolesna. Nawet jeśli nie uczyniliśmy z pamięci naszego urządzenia zbioru big data.

Microsoft chce ułatwić życie wszystkim użytkownikom, którzy zdecydowali się porzucić leciwego Maca na rzecz nowoczesnego Surface’a (hi hi) i udostępnił narzędzie (do pobrania stąd) mające na celu przeniesienie danych z jednego urządzenia na drugie.

Z Maca na Surface – gdy synchronizacja zawiedzie.

Zaletą tej aplikacji jest fakt, że rozpoznaje ona dane pochodzące z wielu różnych usług i aplikacji, automatyzując całą procedurę przenosin. Wystarczy pozaznaczać wszystkie zbiory danych które chcemy przenieść i gotowe. No prawie, bo jeszcze pozostaje nam czas transmisji danych.

Mac to Surface Assistant
Mac to Surface Assistant (źródło: MSPoweruser)

Nie jestem pewien, czy narzędzie to zadziała w przypadku przesiadki na inny PC z Windows 10 niż Surface. Powinno, przy założeniu, że jego producent nie zmodyfikował domyślnych lokalizacji typowych zbiorów. Niestety, nie mam tego jak przetestować, a sam Microsoft wspomina tylko o Surface.

Teraz pozostaje mi tylko zadać pytanie, bo przyznam, że jestem ciekawy: czy jest tu na sali ktoś, ktokolwiek wśród czytelników Spider’s Web, któremu to narzędzie się przyda?

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst