Dolby Atmos w laptopie? Nadchodzi Legion - zupełnie nowa seria gamingowych laptopów od Lenovo

Lokowanie produktu

Lenovo to kolejna firma, która tworzy dedykowane produkty skierowane na intensywnie rosnący rynek gamingowych laptopów. Lenovo Legion jest zupełnie nową linią dla wymagających graczy. Z takim sprzętem pytanie „pójdzie mi to?” przechodzi do historii.

28.03.2017 16.28
Nadchodzi Lenovo Legion - zupełnie nowa seria gamingowych laptopów

Pierwszy raz zobaczyłem laptopy Lenovo Legion podczas finałów Intel Extreme Masters 2017 w katowickim Spodku. Wystawca zaznaczył jednak, że zaprezentowane modele nie są finalnymi wersjami. Te trafią na rynek w kwietniu. Nareszcie poznaliśmy ich ostateczną specyfikację.

Laptopy Lenovo Legion będą dostępne w dwóch modelach - potężniejszym Y720 oraz tańszym Y520.

Wszystkie modele Lenovo Legion zostały oparte o najnowsze układy graficzne Nvidii wykorzystujące architekturę Pascal. To pierwsza generacja kart pozbawiona oddzielnych oznaczeń (M). Wszystko dzięki świetnym osiągom, które wahają się o maksymalnie kilka procent między GPU dla laptopów oraz komputerów osobistych.

 class="wp-image-554119"

Tańszy Lenovo Legion Y520 został wyposażony w kartę Nvidia GTX 1050 lub GTX 1050 Ti. Można również wybrać model z AMD RX-560M na pokładzie. Laptop pomieści do 16 gigabajtów pamięci RAM, a jego serce stanowi procesor Intela i7 siódmej generacji. Przy tym sprzęt nie przekroczy masy 2,5 kilograma. Jak na laptopy dla graczy to bardzo rozsądny wynik.

Warto wspomnieć o delikatnie gumowym wykończeniu panelu roboczego, które świetnie spisywało się na przykład w laptopach Alienware. Mam nadzieję, że w produktach Lenovo efekt będzie podobny. Cieszy również obecność matowego ekranu. Do tego dochodzą 2 głośniki Harman o mocy 2W każdy, wsparte technologią Dolby Audio Premium. Ceny najtańszych konfiguracji Y520 z dyskami HDD rozpoczną się od 3899 złotych.

Droższy Lenovo Legion Y720 różni się nie tylko podzespołami, ale również wykonaniem.

Gumowa powierzchnia ustępuje miejsca solidnemu aluminium. Do tego pokrywa została wykonana z anodyzowanego metalu, dzięki czemu obudowa laptopa ma być znacznie bardziej odporna na uszkodzenia. Wyróżnikiem Y720 są także gniazda Thunderbolt 3.

Jeżeli chodzi o trzewia, Lenovo Legion Y720 będzie wyposażony w jeden wariant karty graficznej. GPU to Nvidia GTX 1060. Miałem już wielokrotnie do czynienia z tym podzespołem i wiem, że kwestia wymagań sprzętowych w zasadzie przestaje przy nim istnieć. Nvidia GTX 1060 pozwala na uruchomienie wszystkich nowych gier na maksymalnych ustawieniach grafiki przy zachowaniu ponad 30 klatek na sekundę lub z wysokimi ustawieniami i 60 klatkami. Wiedźmin 3, Watch Dogs 2, GTA V – bez wyjątku.

 class="wp-image-554124"

Na koniec zostawiłem najciekawsze - Lenovo Legion Y720 to pierwszy laptop na świecie wykorzystujący technologię Dolby Atmos. Do tego sprzęt został wyposażony w wysokiej jakości głośniki JBL o mocy 2W każdy, a także subwoofer. Fanów grania na padach ucieszy wbudowany odbiornik, który odsługuje do 4 bezprzewodowych kontrolerów Xbox jednocześnie. Cena modeli Y720 rozpoczyna się od 5699 złotych.

Chociaż Lenovo Legion to nowa marka na rynku, producent nie zrywa z poprzednimi dokonaniami.

Świadczy o tym wielkie „Y” widoczne na klapie. To logo gamingowych laptopów, bezpośrednio nawiązujące do wcześniejszych potężnych urządzeń w portfolio firmy. Takich jak na przykład Y700, Y900, Y710 Cube czy All-in-One dla graczy Y910.

 class="wp-image-554123"

Warto dodać, że wraz z premierą nowych laptopów, Lenovo oddaje w ręce graczy bardzo obszerne narzędzia sterowania. Dzięki Lenovo Nerve Sense nie tylko zadecydujemy o podświetleniu klawiatury czy efektach dźwiękowych, ale również prędkości działania wentylatorów, priorytetu sieci czy nawet nagrywania własnej rozgrywki. Testowałem wiele takich programów, ale mało który sprawdzał się doskonale. Jestem ciekaw, jak na tym polu wypadnie Lenovo.

Z modelami Y520 oraz Y720 można zapoznać się odwiedzając witryny Komputronik i X-KOM.  Zamówienia przedpremierowe właśnie się rozpoczęły.

Lokowanie produktu
Najnowsze