REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

IEM Expo wygląda rewelacyjnie! Zobacz atrakcje drugiego weekendu IEM 2017

Jeżeli odwiedziliście katowicki Spodek w zeszłym tygodniu, ominęła was najciekawsza część IEM 2017 - IEM Expo organizowane w Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

03.03.2017
21:06
IEM EXPO - oto atrakcje, jakie czekają was podczas IEM 2017
REKLAMA
REKLAMA

IEM Expo to targi zorganizowane w przestrzeni wystawowej Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Tydzień temu obiekt był jeszcze zamknięty. Teraz organizatorzy otworzyli bramy prowadzące do powierzchni ze stoiskami, a ja robię szybki przegląd tego, co możecie zobaczyć na miejscu.

Zaraz po wejściu do obiektu wita nas stoisko Razera. To pierwszy raz, kiedy „zieloni” mają swój własny obiekt na IEM. Rok temu firma również była obecna, ale jedynie w formie mobilnego autobusu. Teraz Razer postanowił zaznaczyć swoją obecność znacznie silniej, co ma związek z planami korporacji wobec Polski. Ale o tym w osobnym wywiadzie.

IEM EXPO-107 class="wp-image-549024"

Bardzo ciekawie wypadło stoisko SteelSeries. Tym razem firma nie pochwaliła się żadnym nowym produktem. Zamiast tego zainwestowała w atrakcje dla gości. Za barem znaleźli się mistrzowie Polski w miksowaniu drinków. W wydzielonej strefie profesjonalny fotograf robi zdjęcia odwiedzającym. Do tego wszędzie znajdują się Arctisy - nowa linia zestawów słuchawkowych.

IEM EXPO-1 class="wp-image-549027"

Skoro tym razem zabrakło busa Razera, w kategorii „najciekawszy pojazd na IEM 2017” zdecydowanie wygrywa Toyota w barwach Trust Gaming. Żeby było lepiej, każdy może do niej wejść i zobaczyć, co znajduje się wewnątrz. Nie będę wam tego zdradzał.

IEM EXPO-35 class="wp-image-549028"

Największe, najbardziej otwarte stanowisko należy do Intela. Organizator IEM 2017 prezentował u siebie certyfikowane komputery z własnymi procesorami, uruchamiając na nich najbardziej wymagające gry wideo oraz zapraszając do wirtualnej rzeczywistości.

IEM EXPO-52 class="wp-image-549030"

Swój skrawek przestrzeni u Intela dostało również Pro Evolution Soccer 2017, cieszące się bardzo dużą popularnością wśród odwiedzających. Nieznajomi chwytali za pady i rywalizowali ze sobą. Widzicie EA, ewidentnie was zabrakło. FIFA na IEM 2017 mogłaby cieszyć się wielkim wzięciem.

IEM EXPO-1-2 class="wp-image-549032"

Pozostając przy stoiskach Intela, można na nich sprawdzić zarówno gogle Oculus Rift, jak również konkurencyjne HTC Vive. To świetna okazja, aby przetestować na własnej skórze, które gogle wirtualnej rzeczywistości bardziej nam odpowiadają. No i plus za jednorazowe maseczki.

IEM EXPO-40 class="wp-image-549034"

Gracze na PC będą zachwyceni tym, co pokazał Komputronik. Komputery osobiste tego sprzedawcy, pokazane w niesamowitych obudowach i potężnych konfiguracjach, robią rewelacyjne wrażenie. Nawet na mnie - konsolowym kmiocie, który zawsze śmieje się z liczenia każdego piksela i każdej klatki.

IEM EXPO-70 class="wp-image-549035"

To na IEM Expo znajdują się dwie sceny, na których można oglądać rozgrywki e-sportowych drużyn. Pierwsza arena służy rozgrywkom dodatkowym, takim jak na przykład żeński turniej w Counter Strike: Global Offensive.

IEM EXPO-19-3 class="wp-image-549036"

Druga arena należy do Blizzarda. Silnie obecna na IEM 2017 firma pokazuje na niej zawody w MOBA Heroes of the Storm, a także inne produkty, takie jak Hearthstone.

IEM EXPO-1-4 class="wp-image-549037"

Moim ulubionym miejscem na IEM Expo został Retropart Katowice, powstały z inicjatywy Muzeum Komputerów i Informatyki w Katowicach oraz władz miasta Katowice. W kapitalnym namiocie retro można znaleźć masę cudownego, zachowanego w świetnym stanie sprzętu. No i zagrać w antyczne wręcz gry wideo. Rewelacyjna inicjatywa.

IEM EXPO-64 class="wp-image-549038"
REKLAMA

Wielkie zainteresowanie wzbudzała specjalna klatka Omen by HP. Wchodzący do niej gracz miał za zadanie wygrać mecz w Rocket League. Banał? Na pewno nie w sytuacji, gdy fotel buja się we wszystkie strony, z sufitu bucha sztuczna mgła, a do tego rozpraszają cię nagłe podmuchy wiatru. Ekstremalne doświadczenie!

IEM EXPO-85

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA