REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Rekordowy Intel Extreme Masters 2017. Znamy wielkie liczby stojące za wyjątkową imprezą

Finały IEM 2017 w Katowicach zapiszą się w historii jako jeszcze większa, jeszcze chętniej oglądana impreza e-sportowa. Po kilkunastu dniach od wielkiego wydarzenia nareszcie możemy rzucić okiem na ciekawe statystyki.

16.03.2017
19:19
IEM 2017 przyniósł kolejne rekordy. Znamy statystyki
REKLAMA
REKLAMA

Przez katowicki Spodek przeszło ponad 173 tys. odwiedzających. To znacznie więcej niż 113 tyś. osób z poprzedniego roku. Wielki wpływ na tę wartość na pewno miało rozbicie imprezy na aż dwa następujące po sobie weekendy. Jestem przekonany, że spora część odwiedzających pojawiła się za pierwszym i drugim razem, podwójnie zasilając bazę wszystkich gości.

IEM 2017 statystyki 1 class="wp-image-551597"

O wiele bardziej wymierne są dane internetowych widzów, którzy oglądali finały IEM 2017.

E-sportowe igrzyska widziało 46 milionów internautów z unikalnymi adresami sieciowymi. To wzrost aż o 35% względem finałów z 2016 roku. Warto dodać, że transmisja na żywo była prowadzona w aż 19 różnych językach. W tym oczywiście w języku polskim. ESL przyznaje, że to największe wyzwanie związane z nadawaniem treści, przed jakim stanęli w czasie całej swojej działalności.

Ciekawie wyglądają również inne internetowe statystyki. Przykładowo, co minutę pojawiało się średnio 100 wpisów na Twitterze odnoszących się do IEM 2017. Finały wygenerowały aż 255 milionów reakcji w czołowych mediach społecznościowych. Interesujące jest również to, że ponad dwukrotnie zwiększył się odsetek osób, które konsumowały treści IEM 2017 za pomocą gogli VR.

Statystyki nie pozostawiają złudzeń. Finały IEM 2017 były największą tego typu imprezą w historii Polski oraz całej Europy Środkowej. Świetny wynik zwłaszcza zważywszy na fakt, że podczas igrzysk w Spodku zabrakło ulubieńców sceny - zespołu Virtus.pro złożonego z graczy polskiej narodowości.

REKLAMA

Zobacz naszą relację z IEM 2017:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA