REKLAMA

Jeszcze więcej Warszawy w Google Street View. Zobacz od środka znane obiekty

Dzięki Google, teraz już nigdy nie powinienem się zgubić na Dworcu Centralnym.

01.03.2017 20.36
Google Street View
REKLAMA
REKLAMA

A przynajmniej będę miał mocno ułatwione zadanie - Google właśnie z rozmachem rozszerzył listę lokalizacji w Warszawie, po których można się wybrać na wirtualny spacer za pomocą Street View.

I nie, nowości nie obejmują tylko dworca Warszawa Centralna czy innych budynków użyteczności publicznej. Dodano kilka pięknych i interesujących miejsc, do których warto się wybrać - szczególnie, jeśli nie wymaga to wstawania od komputera. Do niektórych natomiast warto wirtualnie zajrzeć, żeby potem nie tracić czasu na miejscu.

To co, zobaczymy co nowego?

Przede wszystkim dworce, dworce, dworce. Od Warszawy Centralnej, przez Wschodnią, Zachodnią, Powiśle i Ochotę. Po wszystkich teraz przejdziemy się zupełnie cyfrowo, planując z wyprzedzeniem swój marsz z peronu na peron.

google street view class="wp-image-548386"

Planowanie może jednak trochę utrudnić nadaktywny system chronienia prywatności. Jestem mocno przekonany, że te zamazane informacje są jednocześnie bardzo przydatne i w ogóle nie poufne.

street-view class="wp-image-548387"

Motyw doboru cenzurowanych informacji wydaje się być przy tym zupełnie niezrozumiały. Niestety ofiarą padły m.in. piktogramy określające, czy przy danym wyjściu będzie przystanek autobusowy, czy np. kolej. TOP SIKRET.

street-view-2 class="wp-image-548389"

Mieszkańcy innych polskich miast niż Warszawa mogą natomiast zobaczyć, jak wygląda to całe metro. I to właściwie dosłownie całe - wirtualne spacery możemy odbyć po wszystkich 21 stacjach I linii warszawskiego metra.

sv class="wp-image-548425"

Jak się bardzo postaramy, będziemy mogli nawet próbować odczytać rozkład jazdy. Ale spokojnie - Google oferuje go też w dużo bardziej przystępnej formie.

google class="wp-image-548427"

Równie przydatne - w tym i dla mieszkańców stolicy - jest dodanie do Google Street View opcji spacerów po... centrach handlowych. Kto lubi zakupy - będzie mógł znaleźć wszystkie interesujące go sklepy. Kto ich nie lubi - będzie mógł znaleźć najkrótszą drogę ucieczki.

jaki-sklep-w-google-street-view class="wp-image-548429"

Niestety ruchomymi schodami nie możemy pojechać, ale możemy - jako że jest to rzeczywistość dość wirtualna - teleportować się pomiędzy piętrami. Służą do tego małe przyciski po prawej stronie ekranu.

google-street-view class="wp-image-548432"

Lista dodanych punktów handlowych powinna być wystarczająca dla większości kupujących lub umawiających się w takich miejscach. Są Złote Tarasy, Ferio Wawer, Blue City, Factory Outlet Ursus, Wola Park, Modo Domy Mody, Klif, Atrium, Promenada, Atrium Reduta, Atrium Targówek, Galeria Wileńska, a także King Cross Praga. Ufff.

street-view class="wp-image-548435"

To było... przydatne, ale jednocześnie nudne i niekoniecznie piękne. Inaczej sprawa wygląda natomiast z kolejnym dodanym obiektem - Uniwersytetem Warszawskim. Tutaj jest co pooglądać...

google-street-view-2 class="wp-image-548438"

Niestety najwyraźniej nie wszędzie pozwolono wejść fotografowi. Niektóre pomieszczenia możemy podziwiać jedynie przez drzwi. Albo przez miejsce, w którym drzwi zazwyczaj są.

google-street-view-warszawa class="wp-image-548439"

Na szczęście większość korytarzy jest dla nas dostępna.

google-street-view-warszawa-1 class="wp-image-548443"

A znaleźć możemy na przykład takie smaczki:

biuro-wszystkiego-najlepszego class="wp-image-548446"

Dzień dobry, ja w sprawie wznowienia studiów...

street-view-warszawa class="wp-image-548440"
REKLAMA

Pełną listę nowo dodanych lokalizacji znajdziecie pod tym adresem. Zresztą pewnie większość z was i tak nie będzie przeglądać tych wszystkich wirtualnych spacerów teraz, a dopiero wtedy, kiedy naprawdę będzie im to potrzebne.

Miłego zwiedzania!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA