REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Wyrzuć przewodniki. Teraz Facebook oprowadzi cię po nowych miejscach

Facebook jako aplikacja podróżnicza? Zuckerberg wprowadza świetną funkcję do swojej aplikacji, która może pogrzebać konkurentów.

06.03.2017
8:43
Facebook na Androidzie
REKLAMA
REKLAMA

Foursquare nie zdobyło w Polsce szerokiej popularności. O wiele lepiej korzystało się z tej aplikacji za granicą. Mnóstwo uwag, porad i celnych opisów miejsc ułatwiało podróżowanie nie gorzej niż Trip Arvisor. Ta aplikacja z kolei wygrywała jeszcze większą liczbą użytkowników i rozstrzałem ich zainteresowań - można było trafić na opinie backpackera, jak i podróżującej rodziny.

Foursquare i Trip Advisor mają się czego bać!

Facebook powoli aktualizuje swoją aplikację, udostępniając kolejnym użytkownikom możliwość korzystania z przewodników do najpopularniejszych miastach. Co wchodzi w skład miejskich przewodników?

Pokazywanie miejsc odwiedzonych przez znajomych.

Miasta mają swoje własne sekcje w aplikacji, gdzie możemy sprawdzić, którzy spośród naszych znajomych odwiedzili je w przeszłości. Jeśli meldowali się w różnych atrakcjach, albo restauracjach to również uzyskamy taką informację, więc będziemy mogli podążać ich śladami.

Rekomendacje miejsc do odwiedzenia i aktywności do odbycia.

Facebook samodzielnie przygotuje listę najciekawszych miejsc do odwiedzenia w danym mieście.

facebook podróże2 class="wp-image-549256"
Najciekawsze atrakcje wg Facebooka

Atrakcje popularne wśród miejscowych.

Na podstawie meldunków i analizy postów Facebook przygotuje listę atrakcji, które są najczęściej odwiedzane przez ludzi z danego miejsca. Dzięki temu łatwiej będzie poczuć klimat danego miasta i być może uciec od innych turystów.

Zapisywanie miejsc na później.

Każdą z atrakcji czy restauracji możemy zapisać planując wycieczkę i korzystać z przygotowanej listy, aby nie tracić czasu. Niestety zapisywanie elementów nie działa w trybie offline, który jest bardzo przydatny podczas podróżowania, kiedy nie chcemy wydawać pieniędzy na roaming, albo kupować miejscowej karty sim.

facebook podróże3 class="wp-image-549257"
Atrakcje popularne wśród miejscowych na Facebooku

Nadchodzące wydarzenia.

Coś ciekawego dzieje się w mieście? Koncert, happening czy też wycieczka? Listę wszystkich wydarzeń znajdziemy właśnie w przewodniku.

Testy przewodników miejskich rozpoczęły się już w zeszłym roku, ale dopiero teraz funkcja trafiła do szerszego grona użytkowników. Tym sposobem Facebook wchodzi na kolejny rynek, gdzie może wykorzystać swoją przewagę nad konkurentami wynikającą z dostępu do treści generowanych przez użytkowników.

Aplikacja Facebooka staje się coraz cięższa potężniejsza.

REKLAMA

Niedawno dodano do niej możliwość poznawania nowych ludzi i sprawdzania pogody, a w niektórych miejscach nawet odkrywania hotspotów Wi-Fi w pobliżu.

facebook podróże class="wp-image-549255"
Odnajdywanie ludzi w aplikacji Facebooka
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA